31 Các câu trả lời

Tips dia KENA KUAT SEMANGAT dan MAKAN SIKIT. Ini cara saya: Pagi makan ringan2 macam roti 2-3 keping dan telur atau kuih-muih, jangan minum air manis. Snacking blh mkn kacang2@buah Tengah hari makan berat macam nasi/pasta dll tapi 1 portion sahaja, JANGAN MENAMBAH. Jenis lauk pun kena kurangkan makan yang banyak kalori mcm bergoreng, yg banyak sos/kicap.. Lebihkan sayur. Jangan minum air manis. Snacking blh mkn kacang2@buah Malam makan ringan2 spt roti, sweet potato, shawarma, etc. Nak minum air manis pun sekali seminggu je..

okey baik sis sy akan cuba doakan sy kuat ye sis

sy walaupun x obese .tp ada pcos..jd doc suggest turunkan berat.sy kira food intake (calory) ,buat intermittent fasting tp xla smpai 16 jam. max 12 jam je ..then sbb sy pcos, sy xleh too force exercise..kena light2 je..smggu sy buat snaman 3 ke 4x..sekali bersenam dlam 15-20min..install apps workout utk buat kt rumah..then less sugar intake..patutnya kena cut .tp sy msih cheat2 sikit la... nsi tukar ke beras diabetic...dgn izin Allah..berat turun 9kg, period yg xok jd ok.n pregnant after 3 thn ttc

sama2 ;)turn awak lps ni aameen;)

saya pon ttc 2tahun , obesiti .. berat naik mendadak lepas kawen .. period xteratur .. saya diet setahun , cut sugar , dsss , brisk walk , zumba depan tv .. Berat dari 120kg turun 98kg , then period teratur balik , alhamdulillah skrg pregnant 5bulan ... mmg kena nekad sis , kalau jumpa doktor pon , dia suruh diet duluu .. saya xde jumpa doktor ke apa ke , saya diet je dulu , tup2 sangkut pregnant .. Sis cuba yaa , InshaaAllahh .. Lagi 1 , suami saya bmi normal , saya jela yg obesiti ..

tak sis

sy mengandung mase berat saya 119kg.. baru nk diet eh lekat.. ttc 1tahun lebih.. jumpe doktor suruh diet.. so sy stop terus pengambilan gula.. mmg zero intake.. kuih pon x ambik.. just mkn nasi je.. sbb nasi pon ada kanji n gula sendiri.. so cukup la mkn nasi.. sebulan sy amalkn mkn telur separuh masak tiap2 pagi.. sbb sy baca telur separuh masak boleh mematangkn telur ovum kita.. sebulan sy buat ni.. Alhamdulillah lekat.. ye saya jgk amalkn makjun nenda setiap pagi..🤭

sebelum lekat.. sy x piriod 4 bulan.. sy mkn makjun tu terus piriod.. habis sebotol setengah.. Alhamdulillah terus lekat.. boleh cuba untuk ikhtiar

Saya pon obesiti. Berat sy 104kg. Sebelum ni 6 tahun ttc. Puas telan ejekan mertua, mandul sebab gemuk sgt. Doktor pon ckp sy susah mengandung sbb gemuk. Tp dr ckp mcm tu sbb waktu tu hanya sy yg buat check up tanpa suami. Alhamdulillah skang da ada anak. Da umur 3 bulan ank. Tp ni ank dgn suami baru la. Rupanya slama ni ttc sorg2 je. In shaa Allah teruskn mencuba ye. Semoga ada rezeki awk. Jgn stress dan jgn rendah diri. Chaiyokkkkkkkkk

ooo ok

waslm.sye la tu..obes dan mngndg.ttc 12y.pcos dan period irregular .sye diet dr 84kg trun ke 64kg tgi 152.akhirnye mngndg..tp bligted ovum.4bln lpas tu..lkt lagi. alhamdulillah ank dh 2y.skang..tgh preg ank kedue,25w.sye bkn nk promok dan sye xmnjual.sye juz share.saye diet ,dan suami pon kene stop merokok.dan saye juge minum susu efferty doc rai.dlu hrga x mhl..skang,hrga blh tahn.haha..sis try la guge.

sy pernah minun efferty tpi mahal sngt sekali bli je xmampu nk bli tiap ii bulan

wasalam. sy pun obesiti dan pregnant. ini antara usaha sy utk mengandung.. sy setiap hari exercise lebih kurang sejam. aktifkan diri. kurangkan minum kopi dan teh... mcm doc kata kena turunkan berat badan. sy turunkn berat dalam 4 5 kg terus lekat dgn izin tuhan. sis cuba aktifkan diri dengan exercise. badan aktif bagus utk kuarkan ovum yg sihat.

semoga dipermudahkan sis. faham sangat perasaan menunggu utk pregnant. inshaAllah sis.. kita usaha sama2..

tak salah pun pregnant bila obes. boleh ja usaha tapi tu la. untung nasib berjaya la . tapi kena tau la, org yg bmi normal pun ada mcam2 risiko bila pregnant, org obes pregnant lagi berganda2 risiko. boleh follow Dr Imelda, banyak nasihat berguna cuma jgn duk p tanya soalan kesihatan awk dkat komen/msg dia sudah la..

ok baik inshallah sy akan usahakn

saya usaha dgn cara masa period makan nenas sampaila habis period. lepastu continue makan kiwi. sehari 1@2 biji. sambil tu makan juga supplement Himalaya. saya ambil kapikachu, suami semen. time solat & tahajud, sebut doa moga Allah izin mengandung tahun 2023 ni.

ok tq

Sy sblm dpt baby..ttc 8 thn..sblm ni pnh aktif exercise tp xde rezeki..lpstu fikir nk kurangkan berat je tp Allah bg rezeki preggy..mmg sy all out nk kurangkan berat..just round taman dlm 3-4 pusingan ptg2, then sbln dua terus preggy dgn izin Allah..

Tak mudah sis..lbh2 kita ada keinginan nk jd seorg ibu, ada anak..awl perkahwinan mcm2 yg sy buat sis tp bila cek kami berdua ok, jd sy fikir belum sampai rezeki sy lg..last tu sy dgn suami btl2 redha..ada zuriat alhamdulillah, xde kami rancang nk ambil anak angkat..tp btl la org kata, bila redha tu..Allah tiba2 bg zuriat dan 6minggu sy xtau sy dh pregnant..