27 Các câu trả lời

Klu boleh beli sikit2 xla rasa terbeban nnt nk beli semua sekaligus nnt... Mcm sy, sy sediakan baju2 towel bedung semua tu sikit2.. Dlm masa yg sama nk menabung beli car seat baby.. Pastu nk beli baby carrier senang nk gendong ke mana2 nnt..

Beli je bila tgh ada kesempatan and bila tgh ada tenaga ni. Risau masuk last trimester baby nk keluar awal pula kan.. Macam maksu sye, baby keluar mse kandungan 7 bln. Masa tu dia kata seb baik dah beli brg baby sikit2

Preggy kali ni sy agak lwt prepare brg2 baby sbb byk brg2 abg n kakak dia yg boleh guna. Saya cuma topup sikit2 je,tu pun kebanyakannya sy bli online kat Lazada. Beg ke hospital pun x siap kemas lg padahal hari ni dh genap 31 w 1 d.

VIP Member

Bole da strt beli sikit sis.. Mmndgkn ank sulung, better beli slow2.. Sb byk jugak duit kuar.. Haha.. Sy dah rsa hritu.. Bila bli sikit2 xpe, xrsa sngat.. Sy byk shopping dshoppee.. Sb murah.. Kalo kat lua mhl sikit..

Sma la kita...husband sabtu pun kja so xdk msa nk g kedai/mall...huhu

Waalaikumussalam, sy beli masa 7 bulan. 8 bulan lebih dh beranak. Better prepare awal. Xde lah kalut sgt nt. Alhamdulillah, semua brg baby lengkap. Masuk hospital pon xde risau barang² dia dah.

boleh bli dh 6 bulan tu , saya pun every month bli sikit2 . nnt nk dkt due dh almost lengkap . hujung2 pregnancy boleh fokus utk basuh, simpan dlm beg utk ke hspital brng2 tu.

VIP Member

Sy beli masa minggu ke 20..dpt tau jantina je,terus gi shopping..skali tepuk dahi shopping dkt rm200..😅 excited punya pasal..ni dah masuk 7 bulan..rase mengah pulak nak shopping brg..

Hye.. Blh tnye ke.. U scan skli je ke or bnyk kali Nk tau jntina baby 😅tkut nk beli sbb Bru first ritu scan.. Tkut Doc xsure

VIP Member

Beli sikit² setiap bulan sbb dah gaji baru beli . Start beli brg² mcm set tilam dlu n etc . Semua beli shopee je . Brg mandian n pampers semua beli dkt kedai je

VIP Member

Saya semua beli dekat shopee je sis sebab murah lepas tu tak payah jalan. Saya malas nak jalan jalan, nanti kang rambang mata, banyak pulak belinya 😂

Sis miela, saya cuma taip je nama barang yang saya nak beli. Lepas tu tengok mana yang murah. Tak ikut shop pun

Bleh bli sikit2 dh..nnt dh hujung2 tkt dh x larat..bersalin x cukup barang nnt ssh pulak..lagi pun bli sikit2 xde la terasa sngt belanja nya

Câu hỏi liên quan