49 Các câu trả lời

VIP Member

Hi sis, jgn stress sy dah 4y ttc bru merasa prggy, mmula dlu sy ke kk terdekat, sy ckp nk buat infertality workout, nt doc akn trgkn smua lah amik drh n so on, lpas dpt result pergi kk lg nnti doc ty nk truskn rwtn die hospital mana, sis bgbtau hospitl terdekat lah, mungkin time covid skrg kne buat temu jnji dlu kan, ha kol la dlu hospital smbung klinik pakar 1 boleh la tye kt situ, mcm kt tmpt sy klinik pakr tu hari khmis je xsilap, ok next doc scan awak, nt doc trgkn procedure nye, mcm hubby kne amik sperm die untuk ujian nk tgk ada mslh tak, mse ni kne puasa bersama 5-7 hri kot cmtu, thenklo result ok next step nti doc bgtau untuk buat hcg pulak which is cek tiub sis ad sumbat ke cemana, sakit okeh buat tu, mcm sy hospitl sgmt xde bnde tu sy ke hospitl muar, lpas buat tu mmg jln pun xlrt, ad bleeding, kne thn lah😂 nt result doc bg mse next appmnt , mse sy sy ty je doc y buat tu trus ad blockage ke doc die ckp xde,jumpe doc kt sgmt pun ckp xde, pastu next bru on clomid, clomid amik hari ke 2-6 period , nnti selang shri kene g hospital untuk cek telur besar ke tak, sy 1st cycle je buat pastu xberjaya, 😂 on clomid sept pastu xberjaya tp dec sy prggy cuma ggur sbb sy xtau pun, xpelah tu pglman, lpas ggur sy rncng elok2 period sy mnum air klpa bagi cuci, sy guna opk nk cek subur, alhmdulillah skrg dah 26w pun, rzki allah nk bg jgn putus asa je, sy obes asal jumpe doc je die suh turunkn berat🤣 sadis tau,5kg pun susah ape nk turun,2 tahun kawen bru sy g cek tu pun sbb kwn sy suh g die pun blum ad lagi smpi skrg,ujian org lain2 sis, awak kne yakin, pergi saluran y betul untuk cek mslh awak, sy pun dlu stress juga sbb sppu2 suami sy mekap dorg kawen dah ad baby kot ad y nk masuk ank 2 dah, sdre suami pun sama, jiran2 mak pun smpi ckp sy tak subur tau, ade ke patut., tp sy buat xtau je walau kdg sy sedih tp jgn la stres2 xelok, percaya rezeki inn shaa allh ade nnti, sis cuba la sedekah, mcm tabung syria tu nnti mse nk trsfer sllu dorg ad tinggalkn 1 ruang nota sis tulis situ doakan sis & suami dpt zuriat, xpun bg kucing liar mkn, letak 1 bekas mknn kucing dlm kereta nmpk kucing bg mkn, mintak kucing2 tu doakn sis juga,ikhtiar je, mane tau kan✌️eh pjg nye aku bebel😂 sy ni da 26w tp jiran2 mak sy mulut kepoh tu xtau pun sbb perot sy xnmpk😂 mkcik2 pun xtau, sy lg suka bia dorg xtau, ttbe beranak je🤣🤣🤣hikhik

insyaallah Saya kuat😊❤️😔

Sy bgi tips untuk awk.. Tapi sy xjanji ia 100% menjadi cuma untuk awk ikhtiar.. Rezeki kita lain².. Macam sy mudah mengandung dan bersalin.. Cuma sy diuji dengan kewangan dan suami yang xberapa nak memahami sy si isteri.. Klau hati sy kuat mengatakan saya nak punya anak apa yg sy buat adalah Tak fikir sgt akan ada janin dlm rahim.. Just buat biasa je.. Percaya pada allah.. Allah akan beri tepat pada waktu.. Kurangkan buat kerja berat.. Amalkan pemakanan yg sihat.. Amalkan hubungan yg sihat.. Kalau bab intim. Please make sure awak terasa klimaxnya.. Pada sy klimax buat seorg wanita tu penting sebab bila perempuan klimax pintu rahim akan terbuka sedikit untuk sperm Berenang ke ovem (Pesenyawaan).. Ini apa yg cikgu sains sy ajar waktu pmr dulu. Thats why sy boleh cakap..😅😅 Penting juga check kesuburan awak dan suami.. Dua² kene pegi sama².. Jangan awk sorg je. Kadang kita xde masalah pun.. Lagi satu klau lah suami awk hanya bertahan xsampai 1 min boleh ikhtiar cari produk untuk dia.. Suami sy guna tissue magic😅 Ade je produk lain yg sgt membantu.. So rajin² g travel and honeymoon ngan husband. Waktu² ni lah kita nak create bnyk memori before ada anak.. Lagi satu klau ada saudara mara atau fmly terdekat ada baby, rajin²kan dukung dan beli hadiah untuk baby tu. Org kata amik berkat.. (Segala advice diatas tidaklah 100% menjadi, bergantung pada rezeki kita juga... Kita juga bukan ikhtiar secara duniawi je, Sikit² mesti kene ingat yg kat atas sebab dia yang tentukan) .. Semoga diberi zuriat dalam masa terdekat

Wahhhh tips yg bagus..thanks sis..nt Saya cuba..tq sis ❤️😊

waalaikumsalam . awak jangan stress .. awak serahkan diri dengn pencipta sb rezeki anak ni dari dia . so doa bbnyak . fkir positif Allah tak bagi anak lagi sb nak bagi awak msa brcinta dengn suami . yakin laa Allah akan bagi awak rezeki anak d msa yg tepat . doa bbnyak stay positif . :) saya pun dlu mcm awak awal2 kawin rsa stress sb lmbt dpt ank . org yg kawin lmbt dri saya sdah dpt ank tp saya blum tnda2 pun xda tiap bulan chek upt lmbt shari pun chek . mmg sedih org sana sini tnya bila nk ada anak saya jawab je tanak ank nk brcinta ngn suami lame2 pdahal dlm hati Allah je tahu😪 tp bila saya buat tak kesah enjoy time dgn suami tup2 mngndung pulk . 😁

betul wakkk..sedih bila org yg sama dok ulang2 Tanya..ckup sekali dua Tanya dh la..ni sampai tiap2 bulan tnya..ingt Kita ni xde hati ke 😔😔

I feel u sis . Saya selepas 6 bulan kawin bru disahkan preggy . Tapi dlm masa 6 bulan tu , kita sebagai isteri mmg mengharapkan zuriat .. saya stiap bulan berdebar bila tggu period , dlm hati mengharapkan supaya tk period .. then 1 hari mil saya ajak detox .. so selama 3 hari saya detox badan .. then lepas buat detox tu ,, next month saya tk period .. tahu2 pregnant . Masa tu mcm tk percaya je .. tapi mmg dh rezeki Allah nak bagi masa tu .. Alhamdulillah , and skrg tgh menunggu hari je utk lahirkan anak first baby kami .. semoga sis dikurniakan anak .. banyak2 kan doa .. jaga pemakanan .. jangan stress2 .. InshaAllah akan tiba rezeki sis nnti .. Aminnn2x ..

Alhamdulilah tq sis..Moga sis Selamat melahirkan baby..Moga baik2 semuanya.. Aamin Aamin ❤️😊

nak dapat anak bukan sekadar sex je.. kesihatan awak & pasangan perkara pertama yg perlu tengok. BMI normal or tak? cara pemakanan harian healthy or tak? seminggu berapa kali senaman? masalah period ni berkait dengan hormon, klau hormon asyik kacau saja maka period pun kacau jugak. syukur sebab masih ada period, setengah org berbulan bertahun tunggu period kluar. cara nak rasa syukur lagi, tengok la org yg kawin 5 tahun keatas tapi masih belum ada zuriat. mcm awk baru 1 tahun lebih ni, masih dlm fasa nak kenal hidup . awk perlu paham tubuh badan sendiri, awk kena belajar kaji cycle period sendiri.

yup betul2 tu.. ❤️😊 Yg penting doa usaha kan sis

sbar sis, klau period xtratur sis bole try amik clomid. ubat ni ada jual kat farmasi, utk hasilkan telor yg matang. sbb kita xtau bila waktu ovulation sbb period xnormal cycle. start dgn 50mg dlu dos paling rendah. mkn dri hari kedua period smpai hari keenam, sbijik sehari. 5 bji sja satu kitaran haid. pas abis period bole la start bli ovulation kit yg murah2 jaa kat shopee hari2 cek bila ovulation day, n berusaha laa lebih gigih pda bln tu, insyaaallah ada rzeki nnti. yg penting doa pd Nya. ini cuma cdgn, bole cuba pertimbangkan,sbb rmai yg brjya.,alhamdulillah

jangan amk clomid suka2 tanpa pengawasan dktr. bahaya. kalau x kene gaya boleh jdi OHSS.. dktr kene monitor saiz folikel lpas on clomid dgn cara tvs.

jangan stress. nanti hormon jadi x betul. akak 5tahun lebih baru pregnant. doa, usaha, yakin yg Allah akan bagi bila tiba masa yg sesuai. akak x tau pasal klinik pakar. akak dok kt lain. usaha je ok. akak sepatutnya start 1st appointment ngan dr utk fertility treatment bulan 10. tapi bulan 9 dah x period. x sempat buat rawatan, x sempat tau masalah pon. lepas 5tahun lebih baru Allah bagi akak merasa mngandong. doakan kandungan akak selamat ye. baru 11w. untuk awak jugak, moga ade rezeki zuriat.

Ya Allah syukur kak..Saya doakan kandungan akak baik2 saja.. Aamin Aamin❤️😊

Wasalam sis, sabar sis.. Saya faham keadaan sis😭Saya tunggu 2tahun tu ad 2x takde rezeki lpastu ttp dengan tawakkalnya, sampai saya tak tahu saya preggy, alhamdulillah. Setelah menanti, bulan 11 tahun lpas preggy, tahun ni bulan 8 baru beranak. Doc yg scan saya masa tu pun ckp, Allah tu akan tetap bagi "its about time sahaja" doc tu gtau saya cmtu sbb saya excited crita tggu anak now (2020)baru dpt setelah berkahwin sejak 2017. allahuakbar😭😭😭❤❤❤

allahuakbar.. syukur sis.. tq sis bg semangat 😥😥😥❤️❤️❤️❤️❤️

cuba minum susu kambing fresh yg diblendkan dgn kurma. sy buat dlm 2bulan lebih, cukup 3bulan tup tup pregnant. pastikan suami pun minum. 1litre susu kambing fresh (utk sehari) segenggam kurma (tangan isteri & suami) blend semua. bahagikan kepada 2 botol 500ml. sorg minum 500ml sehari. kakak sy pula amalkan jamu royal v. pun membantu juga. tp better awk amalkan sama² dgn suami. ☺️

sy beli yg dari kuala terengganu. awk duduk kat mana? sy duduk kat dungun. sy cari dekat fb je.

hi sis ... jgan sedih dan stress tau..smua nie rezeki dri Tuhan..mgkin skrng nie dia belum nak bagi rezeki lagi..kata2 org tu jgan layan sis..bwa pdah tuk diri sendiri tau..saya dlu cam sis juga..sampai bawa beurut..lebam2 perut tau😂😂..11 tahun dah kwin msih belum ada rezeki lagi. bru jer keguguran 21.10 aritu..jdi sama2 kiter betabah k..saya doakan sis semoga dipermudahkan rezeki..

ya Allah..Moga sis pun cpt dpt baby..n tq ats doa🤗❤️

Câu hỏi liên quan