52 Các câu trả lời

Dulu saya mkn sebijik sehari , lepas bape kli check hb low jugak , nurse naik kan dose so mkn dua kli sehari , and dah naik dose ni alhamdulillah hb saya naik dri 9.7 skng 11.7

Sy makan sebiji jer sehari tp lepas 2 mingu doctor suru makan 2 biji sehari supaya cepat naik hb.. Tp dalam 2 mingu pertama hb sy naik dri 9.9-10.9 sy mkn 1 biji ja

Sis kena mkn iberet ni masa perut kosong. Dan minum dgn air kosong. Setengah jam lepas tu,br blh mkn. Dulu cara saya mkn salah,tu yg turun. Dah mkn cr betul,ok je hb sy.

VIP Member

Sy mkn sbiji..mula² mkn xnaik..pstu sy mkn ubat ni kul 4 5 pagi time bngun ke toilet..time² ni perut tgh kosong.. kul 8 bru sarapan alhamdulillah hb dh ok😁😁

saya mkn dua biji sehari , sekali mkn terus telan dua doctor kata jgn satu pg satu mlm. Alhamdulillah HB sy naik dari 10.7 ke 11.4 dlm masa dua minggu je.

Dr sy kata pula 1 pagi, 1 malam. 😂

Ya sy pun mkn ubat ni, satu lagi iron lambat naik wlaupun konsisten makan.. Sy ada masa 2minggu lagi kalau tak kena masuk darah atau cucuk bontot

Bg saya kalau tak naik maknanya ubat ni tak sesuai. Cari yg lain. Faktor pemakanan pon main peranan.. Cari makanan yg boleh naikkan hb.

Sebiji je makan . Minum gn air jus @ air masak masa perut kosong . Selain tu bykkn makan buah betik,jambu batu @ hati ayam utk naikkan hb

VIP Member

Sy pun mkn ni jugak tapi x naik2 hb... Last2 buat ujian darah rupa nya ade alpha thalasemia... Klau ade thalasemia mmg susah hb nk naik

Doktor suruh saya makan 2biji sehari, pagi sebiji, malam sebiji. N kena jarakkan 2jam kalau sebelum makan, 4jam kalau selepas makan

Câu hỏi liên quan