Sakit non stop

Assalamualaikum Mommies. Saya first mom. Sekarang 35 weeks dan saya tak tahu contraction tu macam mana. Harap ada yang boleh bantu. Malam tadi dari pukul 2 pagi saya start sakit pinggang. Diikuti dengan perut mengeras, sakit perut macam nak terberak dan kerap kencing. Sakit semua ni non stop. Ada stop kejap pun dalam seminit pastu sakit balik. Makin lama pinggang makin sakit sangat, bila sakit tu sampai ke bawah perut bahagian atas ari2. Sakit naik ke atas perut dan ke tulang punggung. Urat dekat celah kangkang pun rasa ditarik dan atas ari2 pun rasa pedih2 bila baby bergerak. Perut memang keras n hanya boasa dalam seminit dua pastu keras manjang. Saya monitor sampai subuh. Sebelum subuh tu saya tertidur dan bila bangun tak rasa sakit sangat macam sebelum tertidur. Tapi bila dah lepas solat subuh sakit tu datang balik n makin kuat. Perut pun memang mengeras saja. Mak saya kata awal lagi kalau nak kata nak bersalin pun. Atau memang macam ni rasa nak bersalin wahai mommies sekalian? Kalau pergi hospital, nak cakap macam mana? Cakap tengah contraction ke?

6 Các câu trả lời
Influencer của TAP

mcm sya sis..ank first jua