219 Các câu trả lời

Alhamdulillah...sy smpai nk yakin kta pregnant, punya la beli upt test yg strip dgn caset nye dkt shopee. Test byk kali sbb xnk kcewa la...mula2 tu test positive then sbb beli kt shopee xyakin lak, so bg adik test 1, ok dia negative...hahahaha alhamdulillah skrg klu ikutkn dh nk msuk 7w

Kan...hahahahah msa mula2 tu xtau nk bgtau husband or x, last2 cuba test dkt air biasa..so negatif..then test dlt urine kita positif😍

inshaAllah.. saya doakan semua wanita2 hebat yang menanti dengan penuh sabar selama ini dikurniakan cahaya mata dengan izin Allah.. aaya dah 6tahun berkahwin.. Alhamdulillah sekarang dh 22weeks.. semoga doa2 kita didengari dan jagan pernah putus asa okay🤗

VIP Member

Tahniah.. sy dh dua minggu xperiod, bila check double line, check lgi sekali negatif, tanda preggy tu ade,, tpi baru hrini perut sakit sgt2 dan ade kuar drah skit,, xtaw lh period ke atau pun tidak😭😭

Semoga dipermudahkan sis. nanti check lagi 😘

VIP Member

Waalaikumsalam.. Tahniah sis. Sama la.. Sy pun ttc 1 thn 7 bln. Bln lepas dpt double line... Now dh 9 weeks. Smpat 8 upt cek pnya xcaya dpt double line. InshaAllah.. Semoga dipermudahkan urusan sis.

Kan.. Sama la husband sy pun. Dia mcm tkot2 je nk caya.. Dh scan dkt klinik baru la dia bg tahu fmly semua.

Tahniah sis..sm mcm sy, setahun lebih bru positif..byk kali test selalu negatif.. last check upt, double line kabur2 mcm ni..menangis terus terlampau teruja..pergi check di klinik dh 5 minggu..

yeayyy seronoknya saya baca. rasa gembiranya sampai ke hati saya. alhamdulillah sis, tahniah. jaga diri tau. semoga sihat selalu mommy dan baby, aamiin.

Alhamdulillah tahniah. Allah bg rezeki tak kira cepat atau lambat. Yg penting kita usaha dan sentiada berdoa. Jaga diri sis 😊

Check upt waktu bila ye ? Pagi ke malam ke ? Btw tahniah . Saya semalam cek , mula2 je double pastu cek lagi 1 line je 😭

Bila2 masa je boleh cek.. sbb bila dah lewat period kita xpegi subuh2 ke klinik utk buat upt. Cuma ramai org suggest cek early morning sbb kepekatan air kencing tinggi..kita xmnum air lg.

sis. macehh follow. hehe. share la tips sblum preggy buat apaa. hehhee. thniahh btw. Saya ttc 1y 7 bulan 🤲🏻🤲🏻

Tahniah..semoga selamat semuanya..jgn stress..contrl emosi..byk kan rehat..fikir kita x sekuat org lain..jgn mkn minum.

Câu hỏi liên quan