22 Các câu trả lời

Saya jarang makan. Masa 6 weeks kk bagi new obimin. Masa tu alah teruk. Makan je muntah. Then kk tukar bagi zincofer, iron tablet and vit c. Vit c je boleh makan. Tu pun kdg2 muntah jugak. Yg zincofer & iron tablet tu mmg tak boleh. Makan je pening, then muntah. Even dah makan dgn sunquick tak boleh jugak. Then try makan sebelum tidur. Boleh telan. Bangun esok paginya tu akan muntah jugak dan rasa ubat tu lalu keluar kat tekak. Skrg ni saya stop semua vitamin/supplement kecuali vit c tu. 22hb ni check up nak mintak tukar ubat huhu so far HB saya 12 ke atas even tak lalu makan. Mungkin genetik jugak.

Ouh mcm tu. Semoga urusan awak dipermudah kan ☺

Waalaikumussalam sis.. sangat2 penting makan ubat tu sis, terutama 3 bulan pertama.. vitamin C & Bco untuk selera makan, iron untuk tambah darah, paling penting acid folic, elak kandungan x develope dgn cantik/cacat/masalah spina bifida(saraf tunjang terbonjol keluar di bahagian bawah sebab developement daraf tunjang jd x sempurna) Na'udzubillah min dzalik.

Hehehe orait ☺

Pernah 1 bln yang lepas saya tak makan vitamin KK. Saya tipu nurse sy ada makan.. Bila check hb, wahhh.. Drop wehh.. Nurse bising kat I. Siap tanya mcm mana sy mkn ubat tu. Start dari tu, saya makan.. Next check up, hb naik balik. Cantik. So, kena makan ye.. Ubat vitamin KK tu.

InshaAllah thanks share pengalaman ☺

Sangat penting vitamin yg doc bagi utk dimakan stp hari. Jika awak syg baby awak dan diri awak, jangan amik remeh bab taknak makan vitamin obimin/iberet. Itu vitamin tambah darah. Sgt penting awak kena maintainkan tahap HB 11.0 keatas sepanjag mengandung.

Aah risau takut jadi apa apa dkt kandungan. Terima kasih nasihatnya 🌸

Sy xmkn pun... Sume smpan lam laci...sbb xleh mkn... Mkn je pning, muntah... So sy bli vitamin sdri... Klau xlh mkn vit klinik.. Make sure bli vit lain kat frmasi.. Obimin/iberet/ maltofer... Sy mkn obimin je... Alhamdulillah hb xpnh bwh 11...

VIP Member

Saya pon xley nk mkn ubat yg KK bgi..sbb bnyk jenis..n bnyk kli kena mkn..sllu termiss..hehe..so sye beli yg 4 in 1 tu,mle2 try iberet..tpi mcm xley nk pergi..sbb capsule bsr sgt..hehe..so sye consume sangobion..alhamdulillah okay

Hehehe aah kadang buat lupa je nak mkn vitamin tu 😂. Thank you ye infonya ☺

Bagi saya wajib amik, kalau boleh jangan skip amik time preggy. Sebab elok utk baby jugak. In shaa Allah kalau x skip makan ubat, antibodi anak nnti kuat bile lahir. N ank pon senang makan ubat jgak nnti 😘

Hehehe InshaAllah terima kasih ☺

Supplement penting sis. Kalau rasa tak sesuai boleh mintak tukar dgn dr smpai jumpa yg ssuai. Di farmasi atau klinik swasta pun ada bnyk jual kalau nk beli sendiri. Ada yg berperisa lagi 😄

Hehehe, terima kasih infonya 😊

Kalau boleh, ikutlah segala saranan doktor dan nurse. Mereka lg arif bab vitamin2 ni. Bkn saje2 dorang nk suruh kita makan. Semuanya utk kebaikan kita dan baby.

InshaAllah☺

Walaikumusalam. Kalau boleh sis paksa untuk makan, bukan apa. Skrng mcm2 boleh jadi, anak boleh jadi cacat, tak ckup sifat. Ni semua pesanan dari doc dan nurse.

Minta dijauhkan 😭. InshaAllah saya cuba makan. Terima kasih ye 😊

Câu hỏi liên quan