23 Các câu trả lời

momy semua kn paham cair coklat atau keputihan color coklat. klu cair coklt mcm serpihan hujung2 period itu mmg darah sy pernah gugur dulu 8w. mula2 mmg kluar mcm period serpih koko lpas 2 bru kluar darah btl. wlpun bukaan x da lpas 1w 2w trus kguguran. tp klu tompok koko mcm keputihan 2 tnda jangkitan vagina atau kt terlalu letih akn kluar atau slepas bersma suami akn kluar koko 2.. itu yg sy thu la maaf klu silap..

Saya mcm tu jugak.. Sy bru nak msuk 7week.. Dh pegi hospital doktor cakap normal utk permulaan orang hamil.. Tapi darah coklat ni tak henti kerap sgt keluar tpi tak banyak setitik dua tiga je. . Saya risau tpi sy sentiasa berdoa pd Allah semoga kuatkan kandungan saya..

Sme dgn sy skrg ni. P klnk dia ckp normal..

Berapa week gugur tu sis? Sy pun jd jugak brown spotting dah pegi hospital tp doc bg ubat kuat rahim n suruh pantau je kalau darah bnyk kuar dtg balik hospital. Sy 15week dah doc ckp uri kat bawah sb tu senang bleeding.. Risau la..

Sama la dgn sya..kuar tompok coklat tu pas tu p hsptal trus..doc kta xada apa proses mnempel tp lpas blik hospital tu..kuar darah ckit2 n keluar ketul2 drah..sdih sgt bla dpt tau sya dh gguq time tu,first baby time tu 6weeks..

Sy pernah spotting brownish color.. Terus pergi kecemasan, doc diagnos threatened miscarriage.. Nasib cume 1 hari je spotting.. Next tca 2w lg.. Harap takde ape2 la lepas ni.. 1st time kena speculum, 2x masuk pulak tu..

Sma cm sya jgk..sya da kuar tompokan drah coklat jgk.. p scan swata dh xdak heartbeat..p hosptl drah mkin byk kuar..dn sya d&c..sakit sgt2 prot msa nk kuar drah yg byk 2..Alhamdullilah skrg dh prenant semula..

Saya gugur bulan 2..Allamdullilah bulan 4 last period..hehe..skrg nie dh 24w prenant..da yg lpas gugur cpt prenant semula..da yg lmbat..bergantung jgk..ats rezeki msing2..in sha Allah smga awak cpt prenant jgk..amin

Jgn jadi mcm sy..dh bleeding truk smpai seminggu bru nk g hospital..pegi check kandungn dh mkin mengecut..tunggu masa nak kuar tapi tak kuar2 sampai 3hari terus tahan ward n bt DnC

Tk rasa apa..mcm period biasa..mula2 turun wrna pink...lepas tu drh setitik dua stiap hari..masuk ja hari ke 7,bleeding mcm period smpai kuar ketul2 drh mcm period..pergi hospital trus,doktor nk thn ward,tpi drh stop lepas tu doktor bg balik..bsok lepas mkn tgah hri drh turun byk smpai 2pad..trus masuk ward,trus scan n set time nk operation buang..sbb bby dh kecut..dh tggl 1cm..lepas tu dok tepi pintu rahim..tknk turun2 wlupn bt senaman mcm2

Wslm sis.. saya baru jak tadi jumpa dktor..smlam & tadi kluar cecair coklat.. dktor cek bilang keputihan dsbbkn hormon.. smoga baby sya slmat dan sihat la smpi mlahirkn..

waalaikumussalam betul betul tu ni sampai nk tanya tertunggu tunggu jawapan org baru nk pergi, kdg sampai dua tiga hari baru nak pergi ayooo tepuk dahi dibuatnya huhuhu

Yang sabar ya 🥰... In sya Allah akan dikurniakan baby lagi secepat mngkin.. Aamiinn.... Yg pntg sllu positif 🥰

Câu hỏi liên quan