Trimester 1

Assalamualaikum dan salam sejahtera, betulkah ibu-ibu hamil semasa trimester 1 akan rasa sembelit? Saya minggu 5 hari kedua baru rasa, asyik nak ulang pergi tandas je..tpi kadang risau juga takut saya sahaja yang alami situasi ini. Ibu-ibu yang lain pernah alami tak?🥺#ingintahu #firstbaby #pleasehelp #firstmom

8 Các câu trả lời

waalaikumusalam, ya perkara ni normal. saya masa awal kehamilan dan awal trimester ke 2 sampai tahap buasir dan berak berdarah. bila diselidik memang ni semua disebabkan perubahan hormon dan jugak pengambilan fiber & kurang minum air semasa mengandung. apa saya buat, setiap pagi bangun tidur saya akan minum sebotol yakult & jadikan buah sebagai snack kunyah2. alhamdulilah selepas tu terus berak normal. 😁

2y trước

Terima kasih sudi bagi tips dan kongsikan pengalaman ☺️.

Betul sis..saya dulu ...sembelit teruk..smpi luka😭 xblh bygkn msa tu..alahan saya teruk,sembelit ada,muntah ada,xselera makan,sakit gigi yg teramat,smpi gastrik truk pun ada,pening kepala...Situasi pd trismeter 1 & 2..itu normal...sembelit ni,cara elakkan..kena byk makan betik yg masak dan minum air suam yg byk...Sembelit akan hilang..elakkn makan epal kalau blh .

2y trước

Allahuakbar 🥺,terima kasih sis🥺

banyak kn makan sayur dan buah. buah tu mcm apple merah, buah pear/lai, buah jambu batu. sayur tu sayur hijau mcm bayam, sawi, brokoli. sayur masak air pastu ratah gtu je pun dh okay. nt proses pembuangan lancar. sy pun kena sembelit waktu 9 weeks smpai 10 weeks. skg dh takde. amalkan yg sy cakap td tu je la... mudah²han..

2y trước

Terima kasih kak Isha😍✨

pembawakkan saye sembelit smpai brsalin https://chat.whatsapp.com/FePISVxmiCVFZ3Y3DM03L0 Group ini ditubuhkan bertujuan untuk memberi semangat dan berkongsi cerita tentang baby & journey kehamilan 2023 💟 Copy & share bg ramai yg join group 0 sbb baru buat

2y trước

Terima kasih, saya nak join😍

Sy pom ade masalah yg sme..nurse kata sbb ad satu hormone yg mnyebabkan kita sembelit..jdi kne minum bnyak air kosong,, mkn buah buahan n sayur☺️

Thành viên VIP

Sembelit ni ramai yg kena sepanjang kehamilan sbb organ usus kita dah jd sempit sbb rahim mengembang makan ruang bhgn perut.

2y trước

Terima kasih Farhanna kongsikan tips ni❤️😍

banyakkan minum air kosong ya 🤗 hormon berubah , saya pun sama . dari 5w sampai now 11w

2y trước

Terima kasih atas petua ini❤️☺️

Thành viên VIP

setakat ni sy membuang ok jer, takde sembelit. ats sesetengah org kot

2y trước

kemungkinan juga☺️