27 Các câu trả lời

dr awal pregnant minum susu kambing je. mula2 momma milk tuu, lepastu dh hbis tukar karihome sbb nk ikhtiar elak jaundice pd baby bila lahir nt. both of it tak manis. karihome ada kandungan vitamin yg kita makan spt asid folik, ascorbic acid dgn femmurous fumarate. tp tekak depends on mommies sbb ada yg takleh masuk susu kambing. macam saya tekak takleh masuk susu lembu. mual dan cirit birit bila minum.

bolehh. susu kambing elok untuk antibodi awk dgn baby. kalau baby kena jaundice pon awk digalakkan minum susu kambing sebelum susukan anak. susu kambing ni lg elok dr susu lembu. sbb tu mahal

Similac..anmum..emfamom..semua ni boleh minum ada susu2 lain lagi..tapi ikut sesuai dgn tekak lah yg mana boleh diminum.akak start 12w minum similac..skrg gdm dah stop tak leh minum susu ibu pregy ni tinggi gula so doktor sugest fresh milk like hl or dutch lady..

Dah boleh minum dik..bagus utk perkembangan baby..klu manis sgt kurangkan cup nya..Klu akak mmg dah tak leh masuk susu tepung minum susu hl je kerap sendawa and kentut 🤣

spatutnya 15 mggu dh boleh mnum susu ibu . sy minum susu frisomum . tpi enfamama juga bagus . anmum sy tk psti sbb anmum manis , kuantiti gula trlalu bnyk . klau ada masa lapang awak bole la baca2 kebaikan / survey dulu mana yg awak inginkan . 😊

tu lah tu .. saya dah beli anmum tapi manis dia tu ya ampunnnn . so now, saya kurangkan scop dia je

Sy ambik start dr awal tau preggy...tp bila sgkut gdm trus stop... Klo nk mnum susu pon just ambik low fat milk.. Tu pkar pmknn gtau..sbb tkot mkin tggi gula bila ambik susu

If xde gdm boleh je consume ape2 jnis susu slagi boleh dterima tekak

Enfamama coklat sedap sis .. kalau rasa manis kurang kan scoop dia.. macam dalam instruction sruh buh 6 scoop.. saya buh 4 scoop je.. Ngam elok rasa dia.. tak terlalu manis

Sama2 awak.. kalau rasa manis boleh kurangkan scoop dia awak..

Dari awal pregnant, minum fresh milk je. Tak minum susu yg tepung sbb susu tu buatkan lebih cepat berat naik mendadak. So fresh milk kotak tu pun ok dh.

Saya minum brand yang itu. So far berat naik okay je 🤗 tak naik mendadak.

Better awak try minum susu ni rse die pn kurang manis . sy pn bru start minum alhamdulillah susu nie sesuai gn sy n kandungan sy baru masok 7week

awak try cari dkt supermarket biasa nye ade jual .

Awak bape weeks sis...sy 5minggu ade minum susu.. maeez.. tp nt nk tukar..sbb maeez tu susu kambing..panas..😂..nurse sarankan Emfamama...

Sy pn xleh minum anmum..nurse pn ckp jgn minum anmum..tkot bby besar..aduhai...nt nk cuba enfamama tu la...

Sy ambik start 3bln...sbb Bru ilang loya...mula2 minum Tamar Koko...pas2 sy minum susu ape2 je yg blh masuk...sbb Ada susu yg x blh masuk...

sama lah .. saya beli anmum tapi tak ngam sangat dengan tekak .

Bagi yg ada gdm, pakar saran cari yg low fat & tak kisah apa2 jenama pun.. masa pregnant kena control gula..

ok tq info

Câu hỏi liên quan