19 Các câu trả lời

Mcm sy laaa.. Ank ke 4 mcm ni rasa, perot kecik jee tp serba serbi tak daya .. Mcm eh byk bulan, dlu anak 123 xde cm gini..Yg ke 4 ni, Dugaan sgguh rasanya 😂😂 siram pkok bunga pun rasa pnt sgt, thu nak baring jee.. dr awl pregnant sampai 15w ni smee je x rjin buat kerja, klo mandi rajin sgt2 😄

Samalah kita sis. Penat tak berdayaa.

VIP Member

Saya pun macam tu juga. Banyakkan buat stretching pagi pagi bila bangun, sebelum tidur. Tapi kalau time kat office duduk lama lama tu, stretch je sis. Kalau tak, kena beli maternity leggings yang elok sikit untuk melancarkan peredaran darah.

saya 35 week 3 day.. masih kuat untuk berjalan cuma kadang kadang kaki lenguh.. pedih ulu hati.. husband selalu risau sampai dia suruh baring je... jangan lasak sangat sbb mengandung ni banyak ulang alik hospital..😅Anak first

Sma...tp tula.. Sbelum tau sy pregnant..ok je linch pe smua. Bila tau pregnant 5 week smpai skrg ni.. Jln da mcm penguin smbil pegng pinggng.. Wt kje lebih sket da mengah.haha

Me too sampaikan sedara cakap macamne la nk tunggu bersalin nanti awal2 da mcm sarat. Tapi sekarang alhamdulillah masuk 19 week da, lebih aktif sikit dari sebelum ni. 😊

Saya stat 11weeks baru kuat termengah2. Cakap banyak pon boleh mengah belom buad kerja lgii. Jalan tu bolehla cover lgii😅Now dh 12weeks.

awal2 mmg mcm tu sis.. lps 3bulan ok dah.. da aktif buat bende kita selalu buat.. kuat tido je xboleh nak hilang.. tak tido bdn lemau

Hehehe kita dah 27weeks. Datang balik sakit pinggang tu lepas dah hilang kejap. Hehee

1st trimester-bayi tumpang pam jantung.. jd, jantung ibu mengandung akn "double".. tu cpat pnat. mcm lpas bersenam secara intense

smoga puan & baby senantiasa sehat

😂 pembawakan kot .. sy mase 11w still active .. masuk 35w dah rase berat but still tak ddk diam siap menapak naik gunung ..

Buat sikit2 awak kira nya dah pek2 tu buat lah target hari ni berapa box je bwak ke rumah baru pas tu smpai trus buka jgn simpan2 kang stress nak megemas pula..kira nya bila lori dtg tgal bwak perabot jer time tu arah2 jer lah nk letak mana.

Bergantung la sis. Ada org awal awal dah lemah badan,ada org still blh kesana kemari. Setiap pengalaman mengandung xsama.

Câu hỏi liên quan