39 Các câu trả lời

Awk detailed scan masa minggu keberapa? Skrg dh ok ke? Sy pun masa detailed scan 19weeks doc ckp yg sama. Lebihan cecair.. sebelah size otak bayi besar dri size sepatutnya.. skrg dh 29weeks masih sama.. doc kata xde cara. Kemungkinan blh lagi membesar. Awk doc kata apa ya nama scientific lebihan cecair tu? Is it ‘ventriculomegaly’? Sy pun haritu dri scan klinik swasta biasa, doc suruh refer pakar dekat hospital besar serdang

Sorry sis tahu post ni dh 3 tahun berlalu. Cemana anak sis skrg ya?

sy pun baru td check scan detail...otak ada lebihan air..tak nmpak otak..hanya air saja...sy suda masuk 23 minggu..doktor sugest suru ambik air ketuban tuk cek genetik syndrom..mula hati ndk senang...suami bgi semangat tak payah buat...teruskan saja smpai melahirkan...smoga allah melindungi kandungan ku dn kita semua yg mngalmi masalah yg sama...

Sy scan mse kdgan 10 minggu dh npk kpla byi xnrmal..dh scan swasta kt pakar 2x n last gov utk abrtion.. Doc suggest sy abrtion.. Akhir bln 4 hri tu sy bt abrtion.. Doc ckp 20 minggu ke ats xblh abrtion dh sbb dh ade roh.. Brtentgan gn agama.. Cmtu la lbeh kurg.. Smga sis n baby shat n slmat.. Aminnn

Amiin.. Jgn down yer sis, doa yg baik2.. inshaa Allah bby oke n xde mslh.. Mcm adik sy aritupun, doc scan ckp ade sesuatu dlm otak bby.. Tp Alhamdulillah keluar okeyy je bby xdek mslh, yg penting doa jgn tinggal yer sis 😘😘 sy doakan kebaikan utk sis n bby 👍

Amen semoga dipermudahkn segalanya urusan Amen.. Doa2 sja sis jgn risau x apa2 percaya sja sma doa kita yg baby ok2 sja ye.. Doakn sa juga bt details scan nanti hujung bln semoga dipermudahkn segalanya Dan baby sihat2 sja Amen 🙏🙏🙏

Haah kan sya jumpa banyak dr pasal cecair lebih kat kepala baby tapi ada yg cakap ok ada yg cakap tak ok. Sya pun bingung. Ada lagi dr pakar cakap macam2 lagi sya risau.. Semoga baby lahir dalam keadaan sihat aamiin...

Sye penh jdy mse mngdung kt aruah anak sy.. Dokter scan nmpk mcm ad air.. Pegi scan dokter pakar xder pon.. Kdang scan niy xbetol pon.. N scan lain lain2..insyaallah doa baik2 pikir yg baik²..xder apa tu.. Ibu kena kuat

Same mcm sy sis.. Baru hari ni buat detail scan.. Sonographer bg tau ada lebihan cecair dlm otk bby... Harap xde ape la.. Tunggu report utk next week check up dgn doc.. Nk tahu jugak .. Btw sy dah 23w.

Sama sya pun ada scan kat sana sis. Tapi dia ckp lbih sikit je. Pergi cek kerajaan pulak pakar ckp mcam2 risau dah 😐

VIP Member

Saya pun doktor cakap macam tu. Saya risau jugak. Tapi doktor kata kena monitor je akan datang. Saya doa banyak2 & fikir positif je moga baby membesar dengan sihat

Kakak saya pregnant anak kedua, doc pun cakap benda sama. Katanya ada lebihan air dekat otak. Jadi, doc amik air ketuban untuk check sama ada okay atau tidak.

Kakak sihat alhamdulillah. Baby dia pun dah nak masuk 8 bulan. Sihat juga

Câu hỏi liên quan