40 Các câu trả lời

biasa je tu.. banyak tengok drama melayu ni 🤭🤭🤭 untung sis oi xda alahan, nak buat apa pun senang. kena dpat mentua or husband kaki kondem.. haaa jenuh makan hati nanti klau ada alahan teruk. saya dr awal sampai bersalin takda alahan. dari awal nikah memang saya doa dgn Allah swt supaya jgn bg alahan sebab saya keje bahagian kaunter hadapan.. kang terasa customer klau tiba2 saya duk uweekk bila dia dtg ke kaunter 😂😂

dia bertanya sbb risau tu. yelah 1st time kan. mestilah banyak tak tahu dan blur2

bestnya takda alahan, hihi. maybe setiap orang tak sama kot. normal. saya masa tak tau pregnant saya okay je boleh buat keje makan semua. dapat tau je pregnant terus lembik. takleh buat keje apa pun. terbaring je, makan takda selera. bau nasi takboleh. hahaha

Bestnya xdak alahan..saya ni alahan dari 4 week apa makanan pon xleh bau..kalau trnampak makanan apa2 atau trbyg makanan mesti loya pening..skrg bgantung minum air gan biskut tu pon muntah😞 harap cpt hilang loya muntah ni..takut baby xckup nutrien..

Sy dr mula preggy smpaila bersalin ank y 1st lgsg xde alahan, mmg syukur sgt2 bl xde alahan... Sgt2 memenatkan klau terkena alahan, adik sy bl die preggy je msti alahan teruk smpai kn tahan wad... Jd jgn risau... Normal je tu, syukurla bl xterkena alahan,

sama la kite sis

Sy first n second pregnant xde alahan langsung, tp skrg pregnant anak no 3 ni, alahan mual, bau2 terlampau wangi n busuk xboleh lgsung.. Nk goreng ayam, menumis lgsung xboleh.. Klu masak ja mesti muntah... Selera makan pn kurang..

saya pun sama sis tkde alahan . alhamdulillah . senang nk buat kerja bila takde alahan ni. takde la asik nk melepek aje . yang penting kene bersyukur . alahan ni jangan dimintak , nanti nak makan je abis semua keluar balik .

Normal sis. Saya anak pertama memang alahan teruk. Sekarang alhamdulillahh, Preggy ank ke 2 ni tak ade alahan langsung dari first trimester sampai nak masuk 3 trimester . Makan pon elok je,alhamdulillahh.

Sy pun langsung takde alahan. Mcm biasa ja. Selera mkn ok. 1st pregnancy pun langsung takde alahan. 2nd ne pun langsung takde. Smua just ok. Klau doktor cakap bby sht, ok la tu. 😊

alhamdulillah sis xde alahan. saya ada alahan xboleh nak bau semua makanan kecuali boleh makan buah. saya pun harap saya xde alahan... sbb bila ada alahan badan lemah sikit hehe

best laah macam tu....nk risau buat ape...kan lagi bagus xde alahan...dari ada...perit oii nk mkn xboleh ape pn xboleh...haahaahah...ala sis ok lah klau xde dri ade...kan....