16 Các câu trả lời

Anak sy yg 2nd ada eczema. Mula kena umur 1 bulan hbis penuh 1 badan dan paling teruk msa umur 7 bulan.. Sebelum tu dah jumpa pakar kt hospital swasta tp eczema dia baik skjp lps tu dtg balik.. Last2 jumpa pakar kt hospital kerajaan. Skrg masih lg cuma dah x teruk mcm sblm ni, cuma tpksa kawal je. Dia x boleh panas, berpeluh, mkn kena kawal ( kena tau anak x boleh makan apa), sy pun kena pantang sbb anak bf ngn sy, kena pakai pelembab(losyen) sentiasa dan mandian dia guna cethapil baby ( yg ni boleh guna yg sesuai pada baby).. Sy pun semua perkara tu kena try dan error baru tau nk control mcm mna

VIP Member

Anak 1st penah kene eczema jugak start 3 bulan. Ada 'ibu' dia dekat siku.. kejap baik, nnt berair balik.. last sy bawak pegi pakar.. ada ubat sapu n minum (utk hilang gatal). Tk sampai seminggu baik. Sampai sekrg umur dah 7 tahun, tkde eczema dah. Cuma bila kene gigit nyamuk, jatuh ke.. ada kesan² parut yg tak hilang. Penuh peta dkt kaki. #sharepengalaman

Anak saya ada ekzema jgk masa baby. Mmg kne elakkan dia panas & bpeluh. Lg2 masa bila baby tgh2 semangat, ada pelipat2 extra😆. Mse 1st2 kene dulu mmg terok. Bwa pegi kpj baru jpe ubat yang serasi. Alhmdulillah. Guna mandian & lotion brand Ego. Sllu dekat farmasi pon ade jual.

VIP Member

Lepas kena kat pelipat tu, naik ke pipi baby lak. Bab muka ni saya refer pakar kanak2 terus sbb xjumpa ubat yg sesuai dgn dia. Doc bg 2 ubat tu. So far bkesan dgn baby. Baby saya 8bulan dah. Cuma sy xingat nama ubat yg dlm bekas bulat tu

apa yg sy tau eczema ni x blh hilang. sepupu sy dri dea lahir sampai skg 19tahun masih ada eczema. dia x blh berpeluh dan kena panas matahari. lepastu brg mandian nya ada khas utk penyakit eczema ni. sy dah lupa apa nmanyaa.

VIP Member

Exactly mcm baby saya ni. Dekat 2 bulan jd mcm tu. Mcm2 cream saya cuba. Last2 cream zaricort ni je yg sesuai utk baby. Skrg dh ok cuma berbekas sikit pelipat lengan dia tu

Saya ambil susu kambing pack vanila.. ank masa tu breastfeeding... alhamdulillah .. ectopic exzema 100% hilang...

cuba try sapu sudocream. dulu anak sy sy sapu tu die jadi ok. tp lain2 baby lain2 reaction. boleh try sikit dulu

Sbb berkaitan ngan imune badan soo..cuma dpt kawal je.. Xde ubat dye bg hilang 😊 Sye ad eczema jgak

Bby sy pla kat ketiak n celah peha tp xbrpa teruk..pas mndi sy akn letak bedak tuk ilangkn merah2 tu

Klu tk pun beli cream kat farmasi,warna pink