11 Các câu trả lời

Depends pada nifas sis nanti juga. Ada sesetengah orang nifas tak banyak. Ada sesetengah heavy. Macam saya anak pertama heavy bleeding 2 minggu. Tiap 2-3 jam kena tukar pad. Saya pakai pad biasa je overnight punya. Pastu anak ke 2 ni saya prepare juga pad macam seluar tu berpack2. Alih2 heavy bleeding 3 hari je. Lepas2 tu spotting je tak pun bila banyak gerak baru keluar tu pun macam period biasa je 😅

Tt ni dah bersalin dah pun. Post ni kan 2 bulan lepas 😆

ada org darah nifas jenis byk. ada org sikit2 je. mcm sy hari 1st lepas bersalin mmg pad penuh. kira sampai dekat katil ward bersalin tu darah menitik2 atas lantai. nurse ckp kalau rasa dh okay boleh g tukar pad. sy xtunggu lama. terus g cuci. sbb xtahan bau dgn rasa xselesa ya amat. smpi masa nk cuci pon rasa nk pitam tengok darah byk😅.

Saya pon first mom, saya beli yg jenis pampers tu ada 10pcs tunggu sampai yg tu saya check ok baru saya nak repeat beli lagi tambah sebab takut banyak pulak darah keluar jd prepare siap2, saya beli di tiktokshop tp di shopee pon ada jenama softlove kot sally kalau tak silap ada 10pcs tp nk beli libress jugak

TapFluencer

nurse saya dulu kata darah nifas akan banyak dalam 3-4 hari pertama. dan seterusnya akan berkurang kurang dan kurang. tapi saya masa lepas bersalin dekat seminggu darah banyak. saya biasa tukar 4-5kali sehari dalam seminggu tu.

Yg jenis seluar dlm x perlu bnyk pun, sy beli 4 pcs ada balance lgi 1, lps tu sy pkai maternity pad je, sy setiap kali buang air sy akan tukar sbb bila tgk ada darah dkt pad dh jadi tak selesa nk pakai jadi sy tukar jela

saya minggu pertama pakai maternity pad, panjang dan lembut je. minggu kedua dah pakai pad biasa. tukar 4@5 kali jugak tengok atas darah banyak ke tak. Hari ke 33 saya dah stop nifas. mandi wajib n solat macam biasa

saya jenis nifas banyak. pad tak mampu tampung. pampers dewasa setiap 30min tukar sbb penuh. nifas lain sikit dari darah peruod biasa. nak selamat u prepare 10 keping.

depends atas org. ada jenis darah bnyk, ade yg jenis sikit. beli lebih takpe, jgn kurang. kalau jenis darah bnyk, better kerap tukar untk elakkan jangkitan kuman.

Kalau macam saya awal ii banyak la dalam 4-5keping sehari , tapi lama ii tu makin sikit ada la 1-2keping sehari

Saya tukar pad setiap 3jam. Atau setiap kali ke tandas.