19 Các câu trả lời

kalau awak 1st pregnancy normal permukaan perut awak belom nampak. lagi pon ruang dlm rahim awak masih luas. dn baby awak masih boleh berpusing 360° degree. setiap kali checkup if nurse / doctor xbgtau pape mean baby awak okay. tp make sure setiap kali checkup awak bertanya okay utk tahu condition baby. kalau ada duit lebih dan nak tahu condition baby awak. boleh je nk scan tiap2 mggu dkt klinik swasta. scan kerap xde effek dkt baby pon☺️. mcm sy haritu 1st pregnancy 7@8 bulan baru tahu pregnant as long baby okay sy okay. 2nd pregnancy 5@6bulan nmpk perut. dh mcm sarat. xlrt nk bawak. sy prefer tak nmpk perut lg xpe. sbb baju semua pon xmuat nk pakai.

tak pon awak tunggu 18w-26w boleh buat details scan terus. details scan ni boleh tahu condition baby awak dr head to toe. dekat kk xde buat detail scan ni. ketepatan nak tahu jantina baby time ni pon boleh. 🥰

nanti dia start menendang pula la tu. saya masa mengandung tahun lepas pun gitu. mula tu perut mengeras, kadang biasa ja. lepas tu baru dia start menendang. insyaAllah takda apa-apa tapi kalau risau boleh ja pergi check.

Xda mslh puan..tu normal.. kalau mengandung anak pertama biasanya perut mmg xberapa nak nampak sgt.. janji masa checkup baby & ibu sihat je dan cukup perkembangan.. sy sampai bersalin pun xnampak perut tp anak besar

Ouh mcm tu . Ok² tq tau ..

biasa tu sis. ada kenalan saya pregnant dah 6 bulan tapi perut slim ja. tanya dia serius ke pregnant dia cakap ya. baby asyik menendang ja. bila check up pun baby aktif & sihat ja doktor bagitau.

nanti dia start menendang pula la tu. saya masa mengandung tahun lepas pun gitu. mula tu perut mengeras, kadang biasa ja. lepas tu baru dia start menendang. insyaAllah takda apa-apa tapi kalau risau boleh ja pergi check.

Normal sis, perut x sama setiap org bila pregnent...😊😊😊,sy pregnant 4 org, 7 @8 bln, bru nmpk perut...klau pakai bju besar, org x tau pn kata pregnent....tau2 ada bby je...

sama lh dgn sy pregnant perut MMG kecik...7 bulan orng tak percaya cakap perut kecik...dh ibu dia pon kecik nk buat MCM mne😂

Normal je . Dlu sy prgnnt anak first 5-6bulan bru nampak bby bump . Bby sihat je dlm perut . Skrg prgnnt second bby . 3bulan pun dah nampak perut . First prgncy normal je

Ok faham . Tq tau reply komen .

saya 6 bulan stgh org dok tanya betul ke ada baby haha. perut tak besar sgt cuma bontot makin melebar. muka pon kembang. jadi org just ingat saya dah gemok huhu.

Yer sis betol . Perut tak besar . Mengeras nyer ada . Org skliling kdg dok tnye prgnt ke weiii … mcm x jer .

saya 7 bulan anak 3 Skrang still nampk macam x nampak kadang orang pelik ngandung ke tdak🤣🤣badan x besar mana dan x kecik sedang 2 sebab Sya tggi

normal sis..sya dulu anak pertama 6bulan baru nmpak..anak kedua skrng 16mnggu4hari..tp perut dh macam 5,6 bulan..yg kdua gerakan bby dah rase..

VIP Member

Normal je sis. Inshaallah xde pape. Ada org jenis mudah nmpk. Sy masuk 5 bulan br nmpk baby bump. Tu punn kecik je 🤣

sama lah sy skg sy dh masuk 33weeks tapi perut kecik je..

Câu hỏi liên quan