17 Các câu trả lời

VIP Member

Makan jambu batu, kerang, hati ayam, bayam. Elakkan minum kaffein, milo, nescafe. Minum air lemon suam.. In Shaa Allah naik hb. Sy xde mkn ubat hnya acid folic saja... Alhamdulillah hb naik dr 10.8 hingga 11.5

VIP Member

Heheheh smua mkanan yg ad mngndungi zat besi dn vitamin c bgus utk hb low .. Tpi klau kes hb low cm sy .. Kene 10 suntikan tu bru hb naik normal .. Hahaha sbb sy suka amalkn kaffein huhu ..

sakit nya suntikan tu 😭... hb saya pon 10.. nampk gaya nya.. akan kene la

klu g klinik kk dorang bg iberet. klu x ok nan kta. bgtahu ja dorang. dorang tukar nan zincofer. klu x ok jugak. dorg bg maltofer. sy last2 maltofer y ok. sbb dia prisa coklat sdp.

Boleh try suppliment dari blackmores pregnancy and breastfeed. Saya tak pernah ada masalah hb low dan sebagainya. Kalau consume suppliment ni dah xyah makan obimin.

Cucuk infron nek la 11.7 klo dak 10.3 Skang mkn maltofer sbb smua vit kk bg xboleh mkn muntah2 lg trok.. stop mkn iberet,zinfocer mkn maltofer ja sedap perisa cokat

sye pon baru try maltofer.. sbb saya alahan truk.... cucuk infron sakit kan 😭... harap maltofer ni ok la.. sblum ni makan iberet je.. x pnh naik hb saya.... ni 10.7

Ikut keserasian. Zincofer dos tinggi sikit dibandingkn ubat lain. Boleh cuba mkn zincofer. Tp rmi xtahan ubat tu sbb dos tggi.

Sy skrg ni mkn zincofer..mkn sblm tdo..klu mknn lain..sy amalkan buah jmbu batu @ delima setiap hari..sayur bayam 3x smggu

Daging yang merah, hati, kerang, jambu batu. Tuh je yang saya ingat masa hb saya low, nurse pesan makan makanan nie.

Same la..sy mkn mcm², duk tang tu jgk hb nya

VIP Member

sy consume mnyk kelapa dara ibu(mkdi) ,hb mntain even hari2 mnum caffien ,baby pon xkena jaundice even sy drh O+ 😊

Makan kelapa dara start dr awl mengandung ke?

Sy pon, saya makan hati ayam n kerang.. Doc sy ckp obimin pon bole penganti ubat tambah darah

Câu hỏi liên quan