36 Các câu trả lời

Bila bila boleh. Anak saya sunat umur 4 bulan. Tiada penjagaan khusus. Teknologi pun dah canggih, sunat tak bergunting. Hanya menggunakan jarum sahaja. After sunat baby elok dan boleh bermain macam biasa.

Okay je sebab memang tiada penjagaan khusus. Umpama jari kita tertusuk jarum bila nak pakai tudung tu. Pastu dah okay hehe

Time saya anak sunat umur 4 bulan. Doc ckp seeloknya umur 3-5 bulan. Klau dh 4 bulan dia tk rasa sakit sngt. Ank saya tk nngis pun. Lps kne gunting tu darah sikit jee

Takpe. Mungkin lain doc lain caranya. Hehe janji anak kita semua sihat🥰

klau suku kaum Bajau dan Bugis budak pandai bercakap baru sunat sebab budak tu mesti mengucap dua kalimah syahadah 😊sis klau tak silap saya kita Islam mesti sunat walaupun kita wanita 😊

anak saya sunat masa umur 7bulan..rasa better buat below 1year..and x sakit sgt rasanya, anak saya kejap je nangis, sbb terkejut..itu je..proses healing luka pon cepat..sbb sikit je..

TapFluencer

saya da nak masuk 7 bulan belom sunat lgi, bawah setahun masih boleh lgi. benda tu cuma cucuk jarum sikit atau gunting sikitt asal ada darah. sakit sekejap ja pastu elok daa.

sy sunatkan ank sy umur 1tahun... terlewat cz anak selalu xsihat sblm Tu... tp alhamdulillah dpt doc yg cekap anak xnangis langsung ibu dia je yg nervous sgt... anak cool je

Bila” pun boleh puan .. sy bwk msa umur 2minggu hehe .. tak ngis pun , doktor info sunat girl ni asal ada darah jer ..

Anak first sy mula sy tak sunatkan bila dye dah dapat adik, baru sy rasa nak sunatkan keduanya.. anak first 1tahun lebih anak kedua 3bulan..

saya habis pantang terus sunatkan baby. alhamdulillah kejap jaa. penjagaan pun mudah, kerapkan cuci & tukar pampers anak

sunat lebih baik .Kita ni Islam. Bersih pun bersih kemaluan dia nanti .Di jauhkan sebarang penyakit / kuman