20 Các câu trả lời

VIP Member

saya hb rendah makan buah jambu batu. ada suggestkan ambil maltofer tp sy tak ambil. tapi awk boleh try sbb antara yang recommended tu.

hi mommies,sya awal2 buka buku darah 7.8 ja Kira rendah sangat da sikit lagi kena tahan kat hospital,then diorg bagi ubat iberet mkn iberet cek selps 2minggu Naik 9.5 the cek slps 2minggu 11.8 normal da🥳🥳 syukurr ..tpi saya struggle jaga mkn Milo,teh smua kafien sa xmnum susu sahaja Dan nestum,Amal kan jambu Batu setiap Hari tgh Hari separuh mlm separuh buah,ubi manis warna purple sya mkn juga sis rebus mkn,semua sayuran hijau,bilis,bayam,hati ayam ,kurma yg kecil2 ,Dan tips mkn ubat mnum air perahan limau tiada gula semasa minum ubat tmbh darah😇 good luck mommies💪💪

Saya makan maltofer dengan air sunquick tanpa gula . Alhamdulillah hb saya naik elok sebelum nii hb saya low makan ubat KK.

Sy dr 8w hb 10 je.. Skrg dah 19w baru start iberet, 20w p kk check hb.. Nak tgok naik ke tak hb ni..risau jugak hb low.

cuba amal kan cencaluk . suami hb rendah orang suruh makan cencaluk. je . saya pun makan x kurang dari 14 hb saya

sy bru kena tukar ubat dari iberet skrg maltofer .. hb 9.8 35 mggu .. 2 mggu lagi check .. harap2 naiklah ..

TapFluencer

Saya amalkan maltofer sis,hb saya dari 11 naik ke 13.7 ,sis blh amalkan makan tembikai mmg akan naik

Dr suruh makan 2 biji sehari sbb hb low,saya makan 2biji sekaligus 2jam lepas makan.

hb saya 13, doktor xbg makan maltofer takut makin tinggi. doktor suruh makan obimin bg rendah sikit

betul..biasa kalau hb dh ok makan obimin je..maltofer or iberet tak boleh..sebab hb tak boleh terlalu rendah or terlalu tinggi..

sy makan obimin pluz...kalau makan ubat yg klinik bagi tu x naik2 darah...😄

Saya dari awal makan iberet beli kat farmasi.hb cantik

Minum jus oren