4 Các câu trả lời

tak perlu terlalu bebankan diri dengan kerja2 rumah..mcm sye dulu,hari2 nak menyapu,hari2 nak mengemop,mengemas.. hri2 basuh kain..skrg ni sye basuh kain setiap hari Khamis je sbb jumaat sabtu suami cuti,jadi ada masa nk lipat kain sambil suami tengok ank.. sapu rumah pun selang sehari dua baru sapu..mop seminggu sekali kalau x de pape,kalau ank ad tumpahkan air ke kuah ke baru mop lgi.. masak je la kena hari2 sbb nk cut cost makan luar dan perut anak kena isi jugak..hehehe.. papepon enjoy je,agak2 nk burn out dan marah anak,try la zumba ke, bukak youtube pastu layan zumba 3 minit tu..sye selalu cmtu,so ank pun ikut zumba sekali.. hahaha ada masa sye layan anak main,ada masa sye biar je anak tu main sendiri..kalau dia panggil baru joined main dgn dia mse dia main sendiri tu selalu saya akn scroll tiktok,bila dia panggil baru sye ltak phone ke tepi dan main dgn dia ank sye bru 1,umur 1thn☺️

Saya jika rasa hilang sabar dgn ank,rasa penat layan kerenah ank saya diam sekejap.Saya kenang balik macam mana perasaan saya sebelum ni masa tiada anak,masa tu nak sangat ada anak,doa tiap hari.Sebab saya tunggu 6tahun utk ada anak.Jadi rasa terus bersyukur.Penat yg saya rasa ni bg saya satu nikmat yg Allah bg..sebab dulu tak dpt rasa..nikmat menjadi seorang ibu..Alhamdulillah..

TapFluencer

Tanamkan kesyukuran dlm diri kerana dikurniakan anak. Saya pun pernah burnt out. Saya ingatkan diri , apa yg saya buat kerana Allah.

cuba cri msa kluar sis.. tmn ke pntai ke..kolam ke.. jdikan routine skurang2nya sminggu skalii..