9 Các câu trả lời

Bila sis tahu je pregnant, sis terus makan acid folic and rajin2 minum susu. X perlu tggu mase bukak buku baru amik acid folic. Sy pernah mcm ni mase kandungan perfama, kandungan x berkembang, sepatutnye da 10 week tapi kantung still 5w .. kandungan tak membesar.. last2 sy keluar darah seminggu, doc bagi duphaston utk kuat rahim, tp mase hari ke 10 bleeding sy makin terok and makin byk. Sy keguguran. Kantung jatuh sndri(complete miscarriage). Pengalaman sy.. skrg da pregnant kedua da nak masok 19 weeks. Sblm plan kandungan kedua ni sy da mkn sedia acid folic selama 3-4 bulan sebelum sy pregnant. Xpe sis.. semoga kandungan sis berkembang dgn baik

ye betul.. sy mmg makan asid folic 2bulan sebelumnye sbb mmg da plan nk preggy lg... tp tula.. anak ke4 ni plak bru kene mcm ni... risau sbb tiga anak sebelum ni sume ok...

mase buat upt 5w tu ade scan ke mase scan yg 8w ni pundi kencing oenuh x ? mcm saye scan swasta 6w fh nmpm janin lupa scan kk 0 terus ... repeat swasta 9w elok je baby https://chat.whatsapp.com/FePISVxmiCVFZ3Y3DM03L0 Group ini ditubuhkan bertujuan untuk memberi semangat dan berkongsi cerita tentang baby & journey kehamilan 2023 💟 Copy & share bg ramai yg join group 0 sbb baru buat

Kalau first time scan, normal kalau usia kandungan berbeza sikit dari tarikh hari pertama last period. Yang perlu risau bila awak repeat scan lagi 2w or 3w nanti usia kandungan masih sama 5w. Jangan tinggal acid folic. Semoga dipermudahkan segala urusannya

Okay inshaAllah semiga dipermudahkan. Tahan air kencing dulu sebelum scan ya supaya lagi mudah nampak baby. Kalau nak lebih yakin nanti try klinik lain pula. InshaAllah 💓🌼

Same la dgn saya.. kalau ikut last period 30 Mac 2022.. tp saya mmg period x regular.. scan last 2wks masa tu doc bgtau baby baru 4wks camtu.. hujung june ni plak scan lagi..

mase bt upt 5w tu mmg buat scan taily dgn tarikh last period 5w+... arini scan next app 3w after the 1st scan .. still 5w.... risau sgt.. asid folic mmg x pnah tggl...

sy jd mcm ni jgk.. tp sy mmg ada mslh ksihatan .. scan yg kali ke 3 bru nmpk perkembangan. & sy scan kt pakar swasta ... scan kt kk dr xnmpk ap

Sama dgn saya.. Ikut tarikh period 8week6day..bila scan hari ni belum nmpk janin size kantung 5week6day...first bby.. Risau hati ni

Ye agak risau.. Nk tunggu next tarikh scan tu mcm lama rasa.. Saya first baby mmng mengharap

Sis, gambar first 23/5 tu sis ada 2 kantung ke? Sbb nampak ada 2 ukuran dan 2 edd. Tapi second gambar satu je ukuran

x sis.. 1 je... ade dua saiz n edd tu sbb doc amik kiraan melintang dan menegak...

Sama sis sa last period 14/4 then scan masa w6 tapi scan baby w5. Now da w8

Câu hỏi liên quan