7 Các câu trả lời

saya hamil anak sulung and masa mula2 tahu hamil saya dh buat research hari2 tentang cara2 berpantang. saya sendiri tak tahu lagi perangai sebenar ibu atau ibu mertua saya mcm mana or kolot bagaimana bab menjaga pantang sebab ada baca cerita yg ibu2 ni even tak kasi minum air masak banyak masa pantang sbb kononnya nanti angin dll. belum masuk makanan itu ini semuanya tak boleh alasannya tok nenek moyang punya petua. so sebagai berjaga2 saya bincang dgn suami utk berpantang sendiri di rumah dan ibu saya cuma akan tengokkan saya selama seminggu pertama. Then hari selebihnya saya upah adik saya sebagai tukang masak. Yang lain2 saya dan suami boleh handle sendiri. saya tau mak saya akn terasa but saya nekad juga sbb taknak stress masa berpantang nanti. bab ni kita kena berani & tegas utk ikut keselesaan kita sis sbb kita kena jaga mental health kita.

Sy tinggal 2 minggu je dgn mertua. Lepas tu mnta balik rumah sndri nk bpantang sndiri. Makan pakai smua dijaga dgn baik cuma bila ank first ni mmg susu malu2 mau kluar sbb puting tggelam. Jd mreka kerap bgtw suruh sy ambil fm tp sy x mau. Bila baby nangis susu tk cukup yg disalahkan. Paling sedih bila saudara mara dkt ruang tamu bcrita tntg sy yg x dpt susu kan anak. Bila bawa balik rumah sndri sy cuba juga susu kn ank. Alhamdulillah mmg xde mslh. Kdg2 kita cuma perlukan sokongan dan bantuan bukan buah mulut orang yg x brnti bcrita. Anak kdua nnt pn nk pantang rumah sndiri sje.

@H.H , 😂😂😂 betul tue..

Org sabah ka sis???mmng bnyk mertua toksik d sini🤣🤣aduiiii tu ank sis bkn ank dia,,tau pa cucu tp knp mau lebih2 pulak aduhaiiii suami pun laaaa pondan ka apa ,pndai buat ank nda pndai jaga bini sma ank dia,,tau sedap jak oooo geram pulak

Kannn.. Sama laa... Banyak kali offer nj bg air ksong dan fm. Pdhl anak nngs nk tido atau nk mngempeng je. Hmm.. Aah sis. Kdg2 tgh mnyusu tkjut ad org mai jenguk. Huhuhuu

Tulah ...umur baby 3 hr sy ada masalah kurang air susu..boleh pula mentua sy bg susu anak sepupunya yg dtng melawat yg umur sudah masok setahun...mlm tu juga kami gi hospital..sebab baby demam panas..tapi mentua mn mau mengaku tu kesalahannya..dia slh kan sy jak semua...kalau sy buai bg baby tido dia akan buat bising...

pantang kt rumah sendiri je...skrg google bersepah resepi apa nak masak pantang...ada bajet bole upah org urut pakej masak skali...

Kesiannya. Dah habis pkpb ni boleh la balik rumah sendiri. Tinggal dengan orang gila lama2 kita jadi gila

Alhamdulilah sy dah balik kampung sy.. sekarang rs tenang...baby pon makin bertambah beratnya..doakan sy bole jaga anak sy dengan baik ya...dan doakan juga supaya lembutlah hati suami sy mau stay dikampung sy nie juga..mulakan hidup br disini..

Menyampah klu dia lbih2 dgn ank kita lak..pegila buat bby sndri mgndung sndri sna..kan

Câu hỏi liên quan