48 Các câu trả lời

nk scan private better buat detail scan, tu lagi penting utk check baby sihat, cukup anggota atau ada sakit lain2 ke. Scan 5d 6d tak perlu pun ikut kemampuan masing2. Saya dgn suami sampai da 34w ni pon x de scan yang nk nampak muka tu pon sbb just nk tahu yang details tu shj.

saya kan dlu masa pregy 2nd harap scan dri kk je . x buat details scan sbb nak berjimat masa tu . anak sya lahir jantung berlubang .. xpe mgkin dugaan sya . so skrg 3rd preggy mmg kuar duit skit buat detail scan . xpe la klo apa2 prob bby . atleast x trkjut sgt .

saya ade 2 abg kandung oku .. masa ngandung pikir bukan2 juga laa .. nak buat detail scan .. tapi rasa macam duit tu lebih perlukan kepada keperluan baby .. hanya berdoa dan berserah pada Allah .. sekarang Alhamdulillah .. baby sihat .. sempurna sifatnye ..

VIP Member

Pendapat saya, better sis buat detail scan. Sebab detail scan ni kita blh tau perkembangan baby, tulang dia semua ok ke x, ade pape abnormal ke x. Detail scan biasanye blh buat before 32week, sbb lpstu baby dh besar & perut x de ruang, so susah nk scan betul2

Huhuhu sy kalau nak tahu, kena scroll bawah post tengok komen2 last bila. Takpe2 sy faham je 😉🤗

Sama la kite sis.. sy pn tak bkje jgk smnjak mngndung ni.. mnghrp duit suami je la.. kita doa yg baik2 aje semoga kndungan kite ni sihat2 la ye.. semoga dipermudhkn brsalin nti.. selamat kdue2 nye.. insyaallah Amin

Amiin in shaa Allah ♥️

VIP Member

Ibu, detail scan tu bukan utk tgk janina baby je ye... Byk lg perlu tahu ttg perkembangan baby keseluruhan n sbrg keabnormalan.. Hrp jgn abaikn detail scan ni..

Even dah explain pun, tapi yelah orang lelaki kan faham2 je laa 😅 takpe la tawakal je laa.

Kann , rasa serba salah nk mntk sesuatu tu sebb kita tk bekerja n mengharapkn duit dia je em , saya ni tringin mknan tp tkut2 je nk mntk kat dia , yela tkut dia tkda duit ke apa kn em semuanya pendam jelah

Paham sis. Nangis senyap2 je laa kadang2. Tapi yelah takpe kita doa yg baik2 utk suami kita ye 🤗

Buat la detail scan..boleh tgok tumbesaran anak tu..check fizikal,jntung dia,organ2 dalam yg lain..yg scan 3d,4d tu x buat pon xpa..dpt tau jantina anak tu kira bonus hehe..anak laki ka pompuan ke Alhamdulillah

Nak buat tapi yelah mungkin suami banyak komitmen lain, so kita okay je laa sis. Semoga baby dlm rahim ni sihat sempurna laa ye 😁🤗

Sama la kite. Dahla ni anak first. ☺Banyak2 doa lah semoga anak yg kita kandung ni membesar dengan sihat walafiat, sempurna zahir & batin tanpa ada kekurangan sedikit pun. Aaamiinnn3 yaa Allah. 🖑🖐

InshaAllah sis, sebagai isteri yg tak mampu nak bekerja lagi memandangkan kami kawin sy habis belajar, jadi kami ambik keputusan untuk dahulukan mana yg penting. Ye! Memang detail scan ni penting to know all the fetus development, & as preparation to parent for deliver nanti. Dekat hospital yg mana nak masuk?, ada pakar tak? Tapi nak buat camane time tu kami takda rezeki nak buat. Ade duit pon untuk cukup2 makan je & bayar kete. Suami sy ada tolong family dia, pinjamkan duit sebab urgent sangat. Sekarang sy dah masuk 8 bulan. 😊InshaAllah apa yg kita korbankan ni, Allah takkan sia2kan. & yg penting sekali doa & solat hajat semoga baby sihat je. Take positive je sis dengan apa yg berlaku. Insha Allah rezeki baby kita melimpah ruah. Aaamiiinn. 🤗

For me detail scan perlu bkn utk tgk gender je nk tgk keadaan baby ckup sifat ke x sizing ok ke x tali placenta bersimpul dgn dia ke x . Usus dia bsar mana peraliran darah dia mcm mne itu semua penting

Câu hỏi liên quan