20 Các câu trả lời

saiz x pnting…asalkn prkmbangan baby semuA normal.untung prut kecik tau,xyh ssah cri byk baju preg.cam sy ni 2bln org igt 5bln.2bln dh x boleh pkai bju krung dh.prut naik,ponggong pon naik.chill la klo perut kcik.skrg 6bln kuar msuk kete pon pyah.civic sy x bwk lgsg,nk tcabut pggang setiap kli kuar msuk kete sbb rendah sgt.sy prefer bwk pajero suami amik ank2 skolah.lg mudah yg tggi.lg 1 perut bsar cpt rase lenguh,sakit2 sbb bwak bban bsar.😆

VIP Member

Normal sis . 1st pregnant perut saya 2bulan dah nampak . 2nd pregnant pun sama . Bagi saya biarlah tak nampak perut sangat daripada perut besar sebab tak larat sis nak bawak . Saya baru 24w pun dah tak larat nak bawak perut . Lagisatu kalau perut kecik senang nak cover aurat baby bump tu bila pakai baju besar sikit . Kalau perut besar ni pakai baju besar pun still nampak aurat baby bump tu

kwn² sy pesan, selagi ukuran perut sama no dgn usia kandungan, In sya Allah baby ok... contoh mcm 25w, ukuran perut pn lebih kurg 25cm camtu... hehe... x pasti betul @ x... dorg berkongsi sy cuma ambil sbgi ilmu ja... tp bila tgk rekod buku mcm betul... sbb masa 23w (ukuran perut 23cm) & skrg 25w (ukuran perut pn 25cm)... ✌️✌️✌️semoga mommy & baby sihat selalu... ❤️

normal kot..sy pregnant dh masuk ank ke4..setiap kali pregnant mesti perut kecik je..pakai baju biasa saiz besar ckit je..x payah pakai baju mengandung pun..smua org Klau Jumpa mesti tye Sb x nampak mcm mengandung je☺️.. alih2 dh beranak..tp bby ok je berat 3kg keats🤭

normal utk anak pertama. sy dulu 7 bulan baru nampak baby bump. skrg ni jgn hairan la,3 bulan dah nampak sgt baby bump. mungkin bercampur sekali dgn lemak² diperut😂😂

tp saya anak 1st pun 3 months da mcm 5 months. tp badan tak besar

VIP Member

Normal sis untuk anak pertama . Saya pun macamtu juga dulu .Lain orang tak sama . Ada yang besar ada yang kecik . Yang penting baby kat dalam sihat dan cukup sifat

Normal la untuk ank pertama..,sy dekat 9bulan baru nampak baby bump..,spanjang mgandung tue smua asyik tanya betul2 ka mgandung maklumla sy 4tahun ttc..

saya pon sama.. xnampak sgt perut.. ok je xde la org nmpk bentuk bdn.. tapi bila masuk 8 9 bulan.. hah amek besar perut tu .. suami pon takut tgok..

saya masuk 6 bulan baru nampak perut,dan baru semua cakap saya pun membesar sekali 🤣 normal je tu sis. semoga baby kita sihat2 sahaja aamiinnn

sy 20w.. bangun pagi mcm xde perot mcm x mngandung🤣 tp bila dah stat makan pagi tgh hari dng petang perot rasa mcm dah 8w🤣🤣