8 Các câu trả lời

Mcm sy..lpr sgt..tp xselere mkn nasi @ mknn yg berkhasiat..lg² klaw lps mmsk..mmg loya tekak bau mknn tu... Tp sy dh jmpe cara sy..sblm mkn nasi dgn syur @ mknn yg baik tuk sy dn bby..sy akn mkn jeruk @ gula2 mint dlu skett..lps tu bru sy ade slere sket nk mkn...tp kna mkn llju sblm rse xnk lalu mkn tu dtg blk... Sis cuba la...

Sedih sgt kn sis..cian dkt baby..dkt kta pn ksian..mna prginya slera yg dlu..smua bantai jerr..😑😑 bole nya xde slera dgn nasi.. Alahaiiiii..😩 pngalaman sya ank first😎

Situasi same mcm sy. sy xboleh nak terima nasi lauk pauk semua tu..Perut pedih dekat ulu hati sampai pening kepale.. jadi sy try makan biskut @ buah.. kalau xlarat nak teruskan stop dulu, sbb takut muntah.. rehat kejap pastu makan lagi.. makan sikit tak pe tapi kene kerap sbb nak elakkan perut mudah masuk angin.. #6w3d

Tq akak.. Seksa jgk alahan pd nasi..semua xlalu😥

Try makan buah2 dan sup-sup...sy sampai 5bln alahan dgn nasi dan susu...sy just makan buah2 sup @spageti bihun cmtu je...try n error sis...utk gantikan susu sy makan tablet calcium sbji sehari...sis cuba makan sikit2 je dulu tp kerap,jangan tak makan langsung ye kesian baby dalam perut tu nanti...

Skrg sya mkn folic asid je.. Xda ubat tmbhan lain.. Mee pn xlalu nak mkn.. Biskut bole la telan skit2.. Sian dkt baby..

Makan benda lain awak. Aiskrim, buah, cornflakes/oat, susu, yogurt, soup, pasta, mee bihun, roti/kek, pelbagaikan stock makanan.. Saya penah x makan nasi beberapa hari sbb xleh telan, asyik makan muntah.. Tapi pedih ulu hati sakit sgt.. Now makan jer mcm2 huhu

Sorry lupa jwb soalan awk. Sy minum susu enfamama perisa coklat. Sebelum ni minum fresh milk HL & susu tepung promama, masuk week ke 6,xleh telan promama. Tu husband beli enfamama coklat plk. N now, xleh telan susu n sayur2 plk😂tp buat jgk la enfamama kurangkn scoop susu n buat tawar je huhu

Minum susu utk org mengandung ,skrg ni byk pilihan ada anmum,similac, enfamama..harga blh pilih ikut kemampuan dan perasa pun pelbagai ..tdk lalu nasi,mkn mee dan buah. Kdg2 org preggy ni klu sdri msk x berselera tp org lain msk,blh pula masuk mknn tu

Sya doakan sis dan bb sihat walafiat dan dipermudahkan segalanya sehingga bersalin.

Klu awak yg jenis minum susu ..susu apa pun tak kisah.susu ibu mengandung atau Hl ke dutch lady low fat pun ok.baru2 mmg tak lalu makan jgn tak mkn terus klu dah kena gastrik lagi teruk.susu pun 2 kali sehari je minum..cuba mkn nestum ke..

Tq sis.. Nnt try mkn nestum pulak😍

VIP Member

Saya minum susu lazz kurma n coklat.. Masa awal² hamil saya makan bijirin buat isi perut.. Tapi nak bagitahu, ada baiknya sis makan real food dari buah buahan.. Macam jambu batu, kurma, epal.. Kalau rasa loya saya makan tembikai..

Mudah2an.. Masa saya dulu sampai 4bulan gak la.. Lepas raya tahun baru ok.. 😊

try mkn nestum.. mne tau bole telan

Tq sis..nnt sya try😍