34 Các câu trả lời

sy dh mengalaminy tu prt dh kosong sgt..cz sy smpi msk hospital dmm, chicken pox & gastric trpksa msk wad msk air dr stu sya xprnh skip mkn ubt muntah&mkn slalu prt xblh kosong sgt snacks2 ,buah&sayur slalu ad cz sejam sekali mesti diisi prt kl xbs munth kuning camtu..&kurgkn mkn pedas&masam..

sy pernah mengalaminya..saya tahu mcmne rasanya..sy sampai admid wad..dah larh muntah2 non stop ditambah pula demam..kt hospital,sy drip air 8botol..2jenis yg berbeza.. alhamdulillah..skrg beransur tp Kalo nk muntah,muntah juga sis..cuma tak seteruk dulu..

VIP Member

sy mcm tu sis skg dh 10weeks, strt dari 7-9weeks munth teruk, makan minum munth aje. tu normal, mmg tak larat badan ni. sy amik injection tahan munth dan masuk drip alhamdulillah dh stop munth and dah bole makan dh.

saya dah 7weeks, baru je lepas muntah kuning..macam telur kuning tu..memang pahit tapi lega lepas keluar muntah tu..dah breakfast pun muntah lagi sampai terkucil

tu biasa sis , macam saya mula mula pregnant saya nak makan , nak minum pun payah 😂 mesti akan muntah , spare lah minyak angin ye . minyak bidara okeyh sis

Super Mum

Mcm saya jgk pda awal mngandung.. langsung xbole makan ape2 asyik nak muntah je smpai muntah warna kuning.. kalau dah muntah warna kuning tu baru rasa ok..

sy muntah dari 8 minggu smpai masuk 5 bln . .air kosong mmg xleh minum ,klau minum muntah terus . .skg dh 8 bln , alhamdulillah dah xde alahan

VIP Member

Sy pun pernah lalui.. Maknanya, dah tak da makanan nak keluar sbb perut dah kosong. Cuba alas perut dgn apa2 supaya perut tak kosong.

Sy 13weeks . Dh 3hri mkan jer muntah . Smpai lembik lah bdn . Check doc nadi laju, sampai kena drip 😅 alhamdulillah now feeling better .

Yup . Air kurg so jantung kita pam dgn laju tp air xd dlm bdn . Tu buat kita jd mntah n sgt bhya nadi laju .

muntah kuning maksudnya perut da start kosong sgt tu. muntah hijau maksudnya completely kosong trus. makanlah n minumlah pape

Câu hỏi liên quan