105 Các câu trả lời

𝐦𝐤𝐚𝐧 𝐣𝐚𝐦 11 𝐩𝐦 𝐩𝐚𝐬𝐭𝐮 𝐦𝐢𝐧𝐮𝐦 𝐝𝐠𝐚𝐧 𝐚𝐢𝐫 𝐭𝐰𝐢𝐬𝐭𝐞𝐫 𝐨𝐫𝐞𝐧 .. 𝐢𝐧𝐬𝐲𝐚𝐀𝐥𝐥𝐚𝐡

Kalau mkn je muntah mntk tukaa ubat dekat doktor . Saya mula2 doktor bg ni tapi setiap kali mkn asyik muntah . Doktor tuka ke iberet alhamdullilah ok tak ada muntah dh ☺️ sbb zincofer ni kuat ubat dia .

Bgtau nurse nk tukar ubat lain kalau muntah jgk. Beli sendiri dkt farmasi. Ada obimin, iberet dan maltofer. Try dlu yg mana sesuai dgn badan. Kalau maltofer tu ada perisa coklat. Lps tu mkn sblum nk tdo.

sy makan zincofer lepas makan pg lepas 2 jam...minum dgn air sunquick tnpa gula..alhamdullilah okey smpai sekarng..memula xtahu dulu asik muntah je..skrg okey je..lepas mkn cer relax..insyallah okey😊

Tukar ke maltofer. Most pregnant women kalau tak dpt mkn zincofer akn tukar ke maltofer. Beli dkt pharmacy sbb klinik kesihatan tak supply. And inform nurse yg awak tukar ubat tambah darah ke maltofer.

saya pun xboleh makan zincofer waktu pagi dan malam, terus muntah. saya tanya doktor, doktor suruh makan waktu petang 2 jam selepas makan. telan dgn air Sunquick yang pekat sikit supaya ubat tak rasa.

Try minum dgn air sejuk instead of air masak. Air sejuk ok sikit. Tapi depends atas body jugak lah blh terima ke tak. Kalau still tak boleh makan ubat ni, better beli ubat lain di farmasi.

KK bg sy obimin, btahan 3 minggu je sy makan sbb mmg muntah2.. lpas tu sy makan maltofer, tp mcam mkin turun je HB.. skrg nurse suruh sy makan 3biji terus.. tgk lah next checkup okey ke x....

1st time ambik zincofer tu wktu pagi sblm breakfast, mmg rasa loya n muntah. Lepas tu nurse advice minum dgn air oren twister tu. Minum betul2 sblm nk tido. Lepas tu ok dah blh telan 😅

Sebelum ni makan zincofer elok je perut boleh terima. Start 21 weeks tiba2 tak boleh makan terus muntah. Saya try makan sebelum waktu betul2 nak tido time malam tu. Alhamdulillah ok..