53 Các câu trả lời

VIP Member

Baby dah masuk laluan. Dah boleh exercise sikit² ya supaya baby dapat duduk di posisi optimum. Tambahan, bagi cukup 39w ke atas sebab 39w ke atas sebenarnya paru paru bayi cukup matang.. Sebenarnya bayi bila dia dah cukup matang, memang dia akan bagitahu ibunya yang dia nak keluar dah.. Ibu kalau boleh cukupkan nutrisi ja sampai baby nak keluar

Normal sy 37 weeks skrg tp sejak 35 weeks hritu dah rasa sakit kt ari2, perut kerap mengeras, celah kangkang sakit, nk jalan nk bangun susah, skrg ni nk pusing tukar posisi tidur pun sakit kt tulang miss v semua sakit2 smpai kalau nk jalan tu kena berdiri dlm 2-3 minit jap bru berjalan tu pun slow slow 😂

Sya dah selmt beslin sis😂 Alhamdulillah 10-11 jm 11:46mln

sama sis sya 37week... asik keras n sakit sakit bawah perut.. bila baby gerak terasa sampai vagina.. semoga Allah permudahkan urusan bersalin nanti.. Amiinn 🤲

Aamiin

37week 6day nak tanya ibu ibu yang pengalaman tolong jawab ye.saya takde pengalaman baby first ni macam mane kita nak tahu rasa contration tu palsu tu sebab saya sekarang ni rasa ngilu dekat celah kangkang dah kerap kencing,

contraction nie skit 5 minit akn hilang lps tu rsa nk buang air besar trlalu kerap..mula rsa skit pingang..contoh permukaan bwah 3cm tk brpa skit sgt lps permukaan 5cm keats akan rsa lgi kerap skit sgt..6cm dh blh teran tpi bergntung pda ibu2 lain jgk..mcm sy dlu ank no3 permukaan 5cm dh blh teran..alhamdulillah bby tk besar sgt..

saya 33 weeks dah mula rasa tak selesa dah sakit. normal ke tak ye? scan 27 weeks baby songsang scan 31 weeks baby dah pusing scan 32 weeks baby macam tengah pusing nak songsang balik ni 33 weeks tak pasti, tapi mula sakit dah

saya tgh rasanya skrng 🥺ngilu n sakit dkt kelengkang. bawah perut pun rsa seolah mcm bengkak je. berat perut rasa. nk bngun dari baring pun sakit ambik masa nk bngun. ngiluu. jalan pun kena slow slow.. now 37weeks 2 day... due date 20/9 , doakan sy dipermudahkan sgala urusan ya . Aaamin ya Rabbal'alamin ☺️ first mom

Itu maknanya kepala baby dah masuk laluan. Tak lama lg nk bersalin. Semoga permudahkan segalanya.

sy 36w pun da sakit cmtu. tp nurse kate normal je. sbb bby dah msuk laluan. tp da larat dah nk jln kn.

Sama laa kita punya week ❤️

VIP Member

normal sis...tu dah dekt2 nak bersalin..smga sgla dipermudahkan yer😊

hi i am new here...saya mengandung anak pertama..Hari ni dah masuk 37week.. Minggu lepas masa 36 week berat baby 2.4kg kira normal kah tu? Saya kurang faham pulak apa yang doktor terangkan 🤭.. semoga kita ibu² kuat dan sihat semuanya ya...

Câu hỏi liên quan