21 Các câu trả lời

sya dh 36 week....mmg dr first pregnant x de muntah...loya sikit je bila bau masakan....makan pon berselera..tp x de pon mengidam smpai skrg...teringin sikit2 tu ada la..x de smpai kecur air liur...mak pon slalu tegur kene aktif...tp badan saya, saya tau la bila sya letih perlu rehat ke apa..lagi2 anak first..sya x nk paksa diri...takot menyesal di kemudian hari...start trimester ke 2 baru sya aktif sikit..trimester ke 3..sya tido je banyak rehat...suami pon x marah...knpe dia nk marah..bukn dia yg rasa sakit kita ni...klw mak marah sya buat x tau je...x larat dh bg alasan..asyik nk samakn sya dgn dia masa dulu2...dia dulu mengandung pon boleh buat bnyk keje...badan dia dgn badan saya bukannya sama...

Nk makan manis semua tu takde kaitan anak laki ke perempuan. Jantina tu based on cross fertilisation between Chromosome XX dan XY. Chances dapat anak laki ke perempuan tu 50-50. Gender is second thing. Yang penting bby sihat and awak jaga pemakanan. Masa pregnant ni kena banyak bersabar. Rasa nak melenting/ marah ke, take a deep breath and bersyukur dengan reseki anak. Rasa loya tak lalu makan boleh cuba banyakkan makan buah2 kekacang and kalau rasa nak makan manis, minum jus buah tanpa gula. Anak first kan, biasa la tu perubahan hormone nnti dah ada anak kedua ketiga dah biasa la dengan hormone mengandung tuh. Jangan layankan sangat perasaan tu

Saya pun first mom. Awal awal mmg asik tidur je even sekarang dah 2nd trimester pun asik tidur je. Lapar pun satu hal. Takpe enjoy je. Saya makan kerap tp kuantiti sedikit. Kalau lapar saya makan minum air kosong dgn makan buah dulu. Kalau lapar lagi baru makan benda berat. Alhamdulillah takda gdm tapi takut berat badan naik mendadak. Suka makan manis ke masam ke takde kena mengena pun dgn jantina baby. Saya suka makan masam & pedas. Bila scan nampak baby girl. Yang penting enjoy je jangan stress 😊

normal sis. penat,asik nak tido masa awl trimester ni. sbb sy Pon mcm tu smpai skrg dh masuk 30w Pon asik tido je... suami ngan mak kene faham patut nya... kite ni penat jgk tido..tapi tula letak kepala mmg terus ghaib masuk mimpi😂. utk makanan manis tu menentukan jantina tu Salah sis.. bukan mcm tu . sy ni xsuka manis2 tapi bila scan bby boy. sis walaupun suka manis2 jaga² tauuu,even sy xmakan manis Pon sangkut gdm. mkn mknn yg berkhasiat. makan buah cmtu je kalau sis teringin manis2 Pon..

sy mengandung anak perempuan, memang nk makan Manis je kerja dia.. masam pum ad Rasa jgk nk makan, tp xkuat sngt mcm makanan Manis.. alhamdulillah keluar seketul baby girl, hehe. yea sis mual ni memang penat. nak2 lagi yg jenis muntah2 teruk. tp sis xleh kerap sngt tido, xelok mana sebenarnya. ha'a memang Akan lapar je. makan je ibu. sy pun kuat mengunyah masa pregnant😂

Sama saya sis,kandungan baru 4 week 6 day,asyik lapar jer,baru jer lepas makan tetibe lapar lagi,padahal baru lepas makan😂,sampai cakap kat husband,saya ada makan ke juga ni,baru jer lepas makan,makanan tu cam takde masuk dlm perut rasanya😂😂😂

Normal je semua tu. Saya awal pregnancy pun setiap 3 jam lapar. Macam membela makan dia tu😂 Masuk 2nd trimester ni alhamdulillah kurang lapar dah hahahaha. Mengidam tu tk menentukan jantina baby pun sis, enjoy jee tau😘

hahhaha itula itupun check berat badan dah naik 3 kg dah ni, enjoy jela🤣

ikot pengalaman sy lahir baby boy dulu sy takde alahan.. husband yg lebih2 alahan n mengidam.. yg pasti dia mmg nak anak lelaki.. merase lah dia.. 😂😂 tpi benda2 mcm ni xde kaitan pon bby girl ke boy..

takda kaitan alahan ke nk mkn manis ke masin ke masam ke tawar ke dgn jantina anak.. buat gender scan waktu 20weeks keatas nt.. klau blh jgn mkn manis bnyk kerap sgt.. risiko sangkut gdm..

Dari pengalaman saya.mengidam manis manis ni.Baby girl.tapi tak taulah org lain pulak,sebab masa hamil baby boy mengidam yang masam jer.Kalau girl pulak suka buah buahan yang manis

Saya anak laki ke pmpn mmg suka manis tp time pregnant laki paling menggila makan manis. Tp sbnarnya tu kita kurang zat..