36 Các câu trả lời

Sy kawen bulan 7,2019 terus amalkan asid folic setiap hari.. 5.7.2019 sy buat upt sy positif tapi Allah swt bg pinjam sat je.. 23.11.2019 sy keguguran coz rahim xkuat sy bleeding selama 2 minggu.. Tapi sy xpernah stop asid folic.. Abes je sy beli sambung tanpa putus asa.. Sbb yakin rezeki Allah swt.. Xsilap bulan 2,2020 sy kena jangkitan Influenza A.. Sy kena xray n scan time tu baru sy tahu sy pregnant 2bulan dah.. Alhamdulillah sy xpernah stop asid folic.. Smpai kandungan dah 4bulan doc srh tukaq obimin

Terima kasih ya semua yg mendoakan dan kongsi pengalaman. Semua yg jd mmg ad hikmahnya, cuma kita ja yg tak sedar. Alhamdulillah, skrg sy hamil ank kedua. Baru 5 mggu. Cuma kdg2 teringat pengalaman ank pertama. Huhu. Doakan kandungan sy kali ni baik2 saja ya. Terima kasih. 🌹Mudah-mudahan, Allah mudahkan urusan kita semua ya. 💕

hi, salam..nak tanya, berapa bulan/tahun jarak kehamilan anak yang kedua dengan kandungan yang pertama?

Sy sebelom hamil tahun lpas.. Tahun sebelomnya sy mkn asid folic selama setahun jga lh.. Sebelom sy disahkn hamil... Bl dokter dh sahkn sy hamil.. Sy mkn agi asid folic sepanjang hamil sampai lh nk bersalin..alhamdullah ok semua.. Baby sihat, aktif dn berat pon ok... Cuma sy je masalah.. Gdm oninsulin...astma, batuk age...

Sama saya kena insulin pastu drh tggi lg...tp saya xleh mkn byk2..saya mtk misi tuka obimin je Skli mkn je

Saya juga kehilangan baby tetapi di awal kehamilan. Terasa sngat kehilangan kerana ini first baby. Bila tengok org lain dengn baby sndri, yang mengandung semua terasa sangat.. semoga kita diberi rezeki anak lagi dan dapat melahirkan anak dengan sihat. Amin

Ya awk. Betul tu. Sy pulak bawak perut lebih kurg usia sama dgn spupu tp dia pantang dgn ank dan sy tak.. Kdg2 sedih jugak. Tp Allah lebih tahu.. 💓 InshaaAllah.. Aamiin. 🌹

VIP Member

Salam takziah puan.. Sama juga mcm sy. Ikut procedure gugurkn 2/5 tahun lepas sbb anencephaly. First baby sy juga. Dpt tahu masa 15weeks.. InsyaAllah nnt Allah akan gantikan yg lebih baik utk puan.. Take care.. Jaga diri baik2.. Fikir yg baik2..

Aah sy xbrani nk puasa sgt.. Sbp bby first.. Nk dpt pon payah 😭😭2 tahun kawen bru ni dpt... Alhmdulillah arito scan smua sht.. Kepala kaki semua ok.. Risauu jgkk kan.. Sbp kite xthu dalaman

Takziah sis.. sme mcm sy first kndugn tahun lps. Tp dpt tahu time 12 week dh tau.. sy induces time tu msuk 4 buln. Buln 5 thun lps. Alhmdulillah skrg tgh prgnent 5 buln.. inshaa allah ap yg berlaku ad hikmah.. bnykkn sbr ye sis

Assalammualaikum sis nk tnya baby sis skrg cm mna ok ke?? Tahniah sis hamil lagi

Semoga Allah memberi kekuatan dan kesembuhan untuk sis. Semoga Allah beri rezeki mengandung lagi untuk sis dalam masa terdekat insyaAllah. Aamin ya rabbal alamin 🤲🏻

sy pun dktr kate baby anencephaly..tp dktr x bg gugur kn.mase dpt th mase kndungn 18minggu.skrg dh 21 minggu.doakn saya kuat ye

Salam sis, Maaf nk tanya, baby sis tu mcmana selamat bersalin smpai due ke? Kenapa doc tak bagi gugurkan?

Allahuakhbar.. moga sis tabah dan kuat yew.. insyaa ALLAH ada hikmh smuanye.. insyaa ALLAH ada rezeki lain.. moga di permudah kn urusan nti..

Allahu.. semoga kuat smgt sis, bnyk ganjaran pahala menanti. Allah nk ganti dgn yg lebih baik.. 💕 hugs sis.. 😊