21 Các câu trả lời

bnyk keputihan atau ada jgkitan.. kena dpt kn rawatan ubat yg doc bagi.. selain tu bole juga ambil yogurt.. dapat mmbntu mngurangi mslh kputihan.. sebaik nya dptkn rawatan.. klau gatal2 tu tkut jadi rashing pedih tau klau kulit dah kena .. kalau bab bersihkn tu pula klau sakit cuma basuh bersih2 dgn air, tk prlu pkai pncuci wanita dulu..

VIP Member

Better jumpa doktor. Keputihan gatal tu tak normal. Kalau tak dirawat, infection tu boleh kena baby dalam kandungan. Selalunya doktor akan bagi ubat keputihan yg kita insert sendiri kat kemaluan. Ubat tu akan meresap / cair sendiri, tak perlu dikeluarkan

Sis amek air suam, letak garam dengan rendam asam keping. Amek air tu cuci bawah tu. Pedih sikit tapi InshaAllah akan kurang. Kalau rajin buat rendaman, rendam dalam 45 minit. Saya sampai sekarang amalkan ni je. Tak payah makan2 ubat bagai.

saya pon kne begini sblom ni.. saya amal kan cuci dgn air daun sirih + asam keping.. air panas tu sya ltak dlm bekas lpasuh campur daun sirih dgn asam keping.. dah suam2 tu lpas mandi, cuci miss v dgn air tu.kne rajin buat..

sama la kita... sy keluar keputihan sikit je gatal tu lebih.. g klinik doktor ambik sampel pastu bagi ubat candigo , cream dgn ubat gatal.. guna ubat okey sikit tapi gatal tu tk hilang ii 🤷 kejap ad kejap xde

Maaf bertanya.. Kehamilan saya baru masuk 8 minggu. Tapi ad keputihan, cumanya tak gatal. Keputihan tu normal ke? Atau saya perlu berjumpa dgn doktor juga. First time pengalaman mengandung.

masa check up bagitau nurse /doktor. sy penah jd masa 1st pregnant masa 34w. tiba² jd keputihan teruk tp tak gatal. nanti doktor ambil sample & test. bahaya kat baby kalau gbs.

mcm sy keputihan di awal kandungan tu ada tapi x gatal,dia warna jernih...so klu lain mcm kaler serta gatal kena jumpa dokter sbb kemungkinan jangkitan yg bole kacau kandungan

bahaya ni.kne jmp doc. xpyh tgu turn check up kk g je kk tros ckp mslh n nk jmp doc. nti kaunter pass dkt misi handle. x pun g swsta tros

kena bagitahu nurse dekat kk. nanti akan ada buat swab test. maybe kena gbs atau x. xde effect untuk ibu, tapi baby ye..

Câu hỏi liên quan