13 Các câu trả lời

awak sama macam saya. saya bersalin induce, malam tu baby kena tahan wad sbb gbs. esok tu dah boleh balik. masa nk susukan baby, baby hisap kuat smpai nipple luka. tp susu tak kluar pon. susu takde, anak berlapar malam tuu. saya hampir meroyan sbb anak tak dapat kelaparan. esok tu mak saya panggil bidan, berurut trus. dia urut kluarkan susu. sakit dia naudzubillah, sbb saya dh bengkak susu tp susu tak kluar. lepas bidan urut, trus susu kluar banyak sangat smpai menitis2. saya smpai kena pam, simpan sbb susu terlampau banyak. nasihat saya, berurut dulu jgn trus bg susu tepung. saya terpaksa bg susu tepung kat anak sbb dia dh kelaparan, saya hmpir meroyan. so takde pilihan.

Terima kasih sis sbb bgtau ... sy alhamdulillah.. susu skjap je xde ... ptg daa ade susu .. sbb sy usap breast sy smbil bby mnom...

VIP Member

Bykkn minum air... Try mkn kurma ..kmdian dekat kn bby pd kita skin to skin tuk ransangan bg ada susu pd bdn kita..dlm ms yg try bg bby isap breast kita..in shaa Allah akn ada susunya..ianya amik.ms..jika xde juge br mntk nurse or doc pil tuk adakan susu bdn...

Selalu, baby perlu menyusu direct dulu baru dia stimulate keluar susu... Tapi kalau masih tak keluar boleh try berurut...

Bagi baby sentiasa hisap breast untuk rangsang pengeluaran susu. Sambil tu urut2 breast. Jarang ibu tak de susu badan..

Boleh follow FB page happy breastfeeding Malaysia for all info n belajar about breastfeeding, tambah susu n etc 💕

Cari tukang urut sis.. minum air free flow.. usaha.. (Saya Cuba buat.. tapi langsung xda juga.. maybe faktor usia)..

Terima kasih .. alhamdulillah.. susu bdan sy daa ada.. terima kasih smua dan slmat hari raya..

Mungkin lambat sikit... Macam saya sendiri hampir seminggu baru susu keluar

Normal sis.. Teruskan mencuba.. Nanti susu akan keluar jgk..

Dah urut ke.. Saya lepas berurut terus byk susu

Câu hỏi liên quan