21 Các câu trả lời

Tahniah. Sy pun sama mcm awk masa awal pregnant. Tp sebab precious pregnancy doktor saya suruh cucuk proluton (ubat kuatkan rahim). Mula2 seminggu sekali je then seminggu 2x sbb masih keluar brown spotting. Ambil injection sampai 14w. Awak kena bagi tau doktor kandungan awak ni precious pregnancy. Baru dorang akan treat dgn lebih serius esp di hospital kerajaan. Atau boleh jumpa doktor pakar di klinik/hospital swasta

Doc pun ckp benda y sama... Sbb terlalu awal.. n suh amik neurogain n kalsium

Banyakkan rehat dear. Saya pun sama macam awak dulu. Tapi saya still buat kerja and stress tempat kerja, tak cukup rehat. Rezeki tak berpihak pada saya masatu dan saya miscariage waktu 10 mggu. But now, I am pregnant again. Ikut nasihat Dr dan selalu refer hospital kalau ada apa2

VIP Member

Sy pernah keguguran 2x mase janin nk masuk 2 bulan.. Skrg pregnant kali ke 3..alhamdulillah dah 4 buln setengah.. Sy suggest awak jmpa dktr pkr wanita.. Sy mkn ubat utrogestron smpai usia kandungan 3 bln utk kuatkan rahim.. Atas nasihat dktr.. 😊

Oh.. Asid folic mmg wajib mkn.. Awk.. Ubat penguat rahim selalunya hanya dpt dri klinik/hospital swasta.. Kalo awak pegi jmpa dktr swasta, bncang cara2 nak kuatkan rahim..Semoga urusan awak dipermudahkn..

Minum preggy love untuk kuat kan rahim saya pernah keguguran 3 kali masa kandungan 5 minggu terus gugur sebab tak kuat , saya amalakan preggy love selepas gugur sebulan saya preggy lagi sampai sekarang tunggu hari nak beranak

Alhamdullillah... Sy akan cari

1 st jumpa doktor dlu ye.. yg paling penting jgn angkat berat jgn stress n jgn bg badan oenat n berlapar.. sy pun takot jgk.. mmg manjakan diri.. rse blik keje tu terus nk tido je... hehe.. tc mummy.. dptkan nnassihat doktor ye

Tq dear

¹st preggy gugur. ney ²nd preggy alhamdulillah 36week dh. masa 8 mgu Threaten abortion. so doc suh prescrib duphaston 2 mgu.. alhamdulillah... cuba g jmp doc bincang...n y ptg kne byk rehat.. jgn agkt brt2.

Alhamdullillah... Doakan y terbaik utk bis ye😘

Kena bed rest. Jangan buat apa2 keja, jumpa doctr dia bagi ubat kuat rahim. Ikut je nasihat doctr. Sy pn awal2 haritu mcm awk juga. Alhamdulillah, sekarang dah 4 bulan dah kuat

Mudah2an... Aamiin... Tq dear

Kalau bekerja better mntk cuti utk sebulan ke sbb Saya dlu mcm tu, last2 miscarriage, nie Alhamdulillah lekat balik 6 bln, first trimester suami sruh cuti sebulan krja

Yupss, btol tuu, jgn la byk grkk. Bykkn tido utk awal2 ni ye

VIP Member

Saya pun dlu ada brown discharge ni. Ada org kata normal. Better check doctor. Jangan buat kerja berat2. Jangan stress. Sbb baby baru lagi.

Tq dear

VIP Member

Banyakkan rehat sis...tenangkan fikiran sy awal2 preggy tu asyik stress sampai bleeding nasib baby xde pape..now dah 6 bulan 😊

Alhamdullillah Tq dear

Câu hỏi liên quan