18 Các câu trả lời

Setahu saya, buat masa awal2 awak kena betul2 rest. Sebab sy pernah pregnant sbelum ni berdiri lama kaki sy lebam2 awk.. Dlm 5 weeks mcm tu sy gugur😔 awk kena brtul2 rest tu je ape boleh sy cakap. Sy gugur pun haritu sbb doktor suruh masuk kan ubat dlm miss v saya. Esok pagi tgok berair and keluar darah..sgat2 sedih tapi tkpe skrg ni sy dah pregnant 4weeks 1 day pregnant alhmdulillah rezeki Allah.. Pesanam sy jangan masukkan apa2 ubat dlm miss v. Sbb kadang2 ubat tu panas.. Doktor yg tak bertanggungjawab hmm.. Takpela da lepas.. Tnak kenang dah.. Hihi banyak2 rest ye😊

Sama2 sis,tp tulah bdri tu dah jdi sbhgian dri krja sy stiap hari,smoga kndungan sy kuat..trima ksh doakn sy :)

Kena rehat tu. Slalu tanda2 tu suruh rehat. Sy pn dulu masa awal2 minggu gitu, risau gak bla asyk cramp bawah perut, tny dr, dr siap suruh bed rest lagi 😅 tapi sy rehat kejap je. Da hilang sakit start balik keje. Tp mmg jgn push la. Kalau sakit tapi still push utk keje takut effect lain pulak. Smoga dpermudahkn urusan awk ye.

Oo..ye ke sis,kna lbh hati2 la lps ni,tq jwb soaln sy

Sy pun bru masuk 7week...mmg dok rasa cm sis rasa la...sakit pinggang lenguh mcm nk period...bila rasa cmtu pas blk keja sy bedrest ja..alhamdulillah...kurang ckit...risau tu tetap ada...bila berdiri lama tu...curi2 masa tuk duduk...😊semoga baby kita sihat smp due datenya...aamiin

Amin sis..smoga baby kita kuat smpi due nnti

VIP Member

Sa pun begitu masa 6weeks sakit btul kalah2 senggugut.. Klau ble appy cutilar untuk awal khamilan mo kna jga btul tu,, sa pun sma klau kerja syif bdiri lama jalan sini sna, ada baiknya berehat d ruma dulu.. Skarng sa 38 weeks x terasa tu masa.. Take care ya kmu,, jangan angkat bnda berat..

welcome,, amen sihat tu,, fikir positif ja,, 🤗😇

Super Mum

Saya terus bhenti kerja lepas saya tw saya mngandung, lagi2 anak pertama. I wouldnt take a risk. Kerja sya macm kmu, cuma saya kerja 12 jam brdiri.. kerja xde lh penat. Cuma gitu brdiri spnjg hari kerja.. skali tahu mgandung kerja bukan penat pon, jd penat lh..

Tulah..mngkin kndungn dah bsr skit bru sy bhnti

mmg mcmtu .. hati2 je .. sy kerja 8-10jam bdiri ..skrg dh nk masuk 36weeks .. klu ikutkan hati masa mula2 tu nak je bhenti sb xlarat tp fikir nt nk byk guna duit utk preparation baby .. gagahkan jugak kerja .. awak usap2 perut minta baby kuat ye ..

inshaAllah dear .. kita kena kuat utk baby ♥

Sy pun nk masuk 6 weeks. Mmg sakit bawah perut n sakit sgt pinggang. Tp haritu scan dgn doc Alhamdulillah semua ok. Ramai yg kena mcm kita sis. Ada yg ckp kebarangkalian bby boy kalau sakit kt perut ni ahahahhahaha

Ye sis scan swasta

Sy 6 weeks pun rasa cm awk..😁 lain org lain rs ms awal trimester..kdg breast pun rs sakit.. Alhamdulillah da 7 weeks tak rasa mcm tu lg.. 7 weeks ni sy more rs mual jela..😁 moga mummy² semua dikurniakan kesihatan yang baik..

Tula sis..harap kta smua kuat Dan dpermudhkn sgalanya smpi bsalin nnti

Sama cm sy..awk pregyy mmg cmtu..xley diri lame mesti sakit tulang belkang ngn pinggang..sy lg la kje kedai..kjap berjalan kejap duduk..kdg2 stress skit tulang belakang..smpai skrg wat kje berat teros sakit pinggang..skrg 12week

Sy pn keje kt kdai jgk..tp xbleh dudk sbb cstmer sntsa Ada..harap baby kuat

sy pun skrang 6weeks, kdang2 sakit kat area bwh perut. nk kata penat keje xjuga sbb sy housewife. kdang risau jgk tkut ape2 jd. tnye doc dia xde ckp ape2 pun

ouh.. okay thank you

Câu hỏi liên quan