21 Các câu trả lời

G jumpe dr, dr akan masuk speculum(muncung itik) and ambik sample, nnti die akan bg ubat kalau keputihan tu nmpk mcm candidiasis( pekat, mcm yogurt putih, berbau dan gatal) =kulat, die akan bg passery ubat untuk masuk dkt miss v, kalau gbs die akan bg antibiotic, lepas amik ubat kurgkan minum or mkn mknn bergula n beryist, n kene cek ade gdm x(kencing manis) kalau sentiase berulang keadaan ni, sbb kencing manis boleh buat repeated infection, hope membantu

Keringkan bwh tu sampai kering. kalau ada hairdryer lg elok. stiap kali ke tandas pastikan kering pakai hairdryer. Kuman pada kain pun boleh melekat pada kulit kita so better lap dan guna hairdryer pastu letak bedak brand agnesia atau aiken. miang je topup balik bedak tu. Sesekali sy cabut semua seluar alas kain bersih dan rehat kt katil supaya dapat anginkan pengudaraan anggota kita tu. bila panas makin miang dan lambat sikit nk hilang gatal

TapFluencer

sementara tggu results keputihan tu keluar..jaga kebersihan miss V,n slalu tuka pantyliner atau seluar dalam..sbb keputihan xkan hilang.. keputihan biasa itu normal..cuma kalau yg jenis keputihan bakteria tu yg merisaukan..awak boleh Google pasal GBS utk ilmu keputihan semasa Hamil..atau pun boleh Cari di FB dr.imelda pasal GBS..haritu dia Ada explain pasal ni..btw Saya GBS carrier n ank 2nd Saya 50-50 akibat keputihan berwarna ni..

ank 2nd Saya masok pcicu sbb sejam bersalin terus muntah darah..Sblum tu mmg Ada keputihan tpi dh brwarna hijau tua seakan coklat..Kita xtau apa2,buat dunno jela..just masok ubat insert..agak baby Ada tertelan keputihan tu semasa Saya push..bila Ada kes mcm Ni,pakar hospital dh siap2 bagitau andai kata Saya pregnant lagi,wajib ambil sample..dari situ terus Tau Saya GBS carrier..skrg pregnant yg ke4,kesemua sama masok 30w keputihan bakteria tu akan keluar smpai waktu bersalin..jenis keputihan Saya mcm jenis yogurt Ada n bertali pun Ada..

Sama ngn situasi sy tp doc sy bagi ubat sapu sbb gatal sy tu buat kulit miss v sy mengelupas, merah2 & ruam2.. Pastu doc amek sample keputihan tu.. Tgh tggu result.. Baru beberapa hari lepas sy jumpa doc.. Alhamdulillah dah xde gatal2 keputihan pon kurang.. utk keputihan sy try minum yakult ngn mkn yogurt sbb dalam dia ada bakteria baik utk melawan bakteria yg kat miss v tu.. x hilang tp kurang dah skrg.. sy dah 35 weeks

Biasa klau cmtu msti GBS+ve mcm sy.. tpi alhamdulillah sy xde gatal juat kuar keputihn je pastu doc bgi insert ubt dlm vagina n ubt mkn.. skrg pn on off keputihn tu kuar.. kna kerap salin panty liner.. pkai suar dlm yg selesa jgn ketat2 dn bnyk mnum air msk..sb nti klau nk bersalin bole bhya pd bby doc pesn nti dpt Antibiotk sblum bersalin utk mncegah bby dri jnkitan kuman.. ape pun sis jga pmknan..

Tnggu result kuar bru doc akn bgi ubt insert kt vagina.. dan ubt mkn.. tpi nti bk bernk kna bgithu misi or doc kt LB ckp ada GBS sekiranye ada GBS lah nti akn dpt injection antibiotik.. sy dh 5 kotak guna ubt insert tu tpi still Keputihn tu ada jgk.. cma sy kwal mkn or mnum mnis2.. bnyk mnum air msk je..

Saya haritu pun pernah alami selama seminggu masa kandung 6 bulan.. Saya tak selesa , terus tanya dokter . Dokter cakap itu biasa sebab mengandung . Tapi saya rasa rimas sebab tak selesa Lepas tu saya amal vita c dari shaklee , alhamdulillah 3 hri je dah tak keputihan.. Kalau nak boleh la wasap saya http://www.wassap.my/0186642998/shaklee Memang berkesan , saya sendiri pun alami

VIP Member

Selalunya doc bg ubat utk masukkan dlm miss V. Sy fhm sgt rasa gatal tu mcm mana sbb sy pn alami benda yg sama. Result selalunya 2-4 minggu baru dapat. Awk try basuh private part dgn air suam. Pastu pakai pantiliner. pastikan miss V sentiasa kering. kalo duk umah xpayah pakai panties, pakai kain batik je.

TapFluencer

@asyfa ayish haah..Saya tggu result lmbt kluar..last skali dtg sakit nk bersalin..just inform dekat bidan hospital Ada keputihan dh amik sample tpi result xkuar lagi..dorg terus plan cucuk juga antibiotics sbb xnak risikokan baby..

cuci bersih² dgn air.. kmudian lap dgn tisu smpai kering , bru pkai seluar dlm dgn pantiliner... jgn bgi kawasan bawah tu lembap nnty lgi kuman suka... klau gatal sngt, sapu dgn bedak... bgi kawasan situ kering

Sy pun sama sebelum ni, Dah masuk ubat candid-v tak silap nama dia.. Punnn sama. Hilang cuma 2,3,4 hari je. Lepastuu ada balik. Tp skrg alhamdulillah dah ok, sebab sy kerap minum air kosong. Mmg bersih 🤭