Jumpa opk positif setiap bulan tapi tak pernah lekat

Start tahun nii sy ttc dgn opk dan setiap cycle jumpa hari subur (opk positive) tp tak pernah upt positif 🥹 Period sy pun period setiap bulan cuma cycle agak panjang (33-37 hari). Dah BD masa subur, lps subur, and stop BD masuk Dpo 8 keatas. Bila check balik calendar utk past 6 months nii, byk kali je sy BD sehari sebelum/semasa ovulation tp tetap jgk period. suami dah buat sperm analysis and result normal. Dah kahwin 2 tahun, ttc 1 tahun lebih. Tahun pertama kahwin prnh pregnant dan gugur awal kehamilan, lps tu chemical pregnancy 1 kali. Knp ya opk susah nak lekat even dh jmpa and BD masa opk dh positive? Ada sesiapa boleh share pengalaman? Terima kasih 🥀

4 Các câu trả lời

Apabila anda mendapati OPK positif setiap bulan tetapi tidak pernah lekat, ini mungkin disebabkan oleh pelbagai faktor. Antara penyebab yang mungkin termasuk tidak terjadi implantasi yang berjaya, masalah kehamilan kimia, masalah hormon, atau masalah kesihatan lain. Penting untuk berunding dengan pakar kesihatan untuk mendapatkan penilaian kesihatan yang tepat dan sokongan yang diperlukan. Selain itu, mengambil langkah-langkah untuk meningkatkan kesuburan seperti pemakanan yang sihat, gaya hidup yang sihat, dan mengurangkan tekanan juga boleh membantu. Saya mengesyorkan anda berjumpa dengan pakar kesuburan atau pakar obstetrik dan ginekologi untuk mendapatkan nasihat yang lebih terperinci berdasarkan sejarah kesihatan anda. Mereka boleh membantu mendiagnos masalah yang mungkin menyebabkan kesukaran dalam conceiving dan memberikan rawatan yang bersesuaian. Jangan ragu untuk berkongsi pengalaman anda dengan pakar untuk mendapatkan sokongan dan bimbingan yang diperlukan. Jika anda memerlukan maklumat lanjut atau sokongan, jangan segan untuk menghubungi komuniti ibu hamil dan menyusui atau forum kesuburan untuk berkongsi pengalaman dengan individu yang mungkin mengalami situasi yang serupa. Semoga anda mendapat sokongan dan bantuan yang diperlukan untuk mencapai impian kehamilan anda. Teruskan berusaha dan jangan berputus asa, kerana setiap perjalanan kehamilan adalah unik. Sumber: - Mencari bantuan dari pakar kesuburan: [link](https://invl.io/cll7871) - Komuniti ibu hamil dan menyusui: [link](contoh.com) https://invl.io/cll7hzz

Jgn lg track opk, bd bila nk je. No need follow schedule. My experience sebiji mcm sis, cycle period pn sma n jumpa dctor dia ckp normal je pn cycle tu. Sy stop terlalu nk track itu ini, stop fikir symptom pregnant, clear my mind n x mau stress. Sy bersera je klu mmg smpai masa ada rezeki anak then ada la. Sebulan je sy mcm tu then lekat. Sy rsa main thing is sy lgsg x stress n x fikir sgt psl nk pregnant. Wlaupn org tnya2 perli2 masa tu sy blh jwb dgn tenang & mnta doakn je.

Hi Sis, lepas saya gugur last year ni yg saya buat atas saranan doktor 1. Husband & wife consume vitamin, folic acid 2. Boleh start bersama bila nak dekat waktu subur sbb ada sperm yg slow moving 3. Bersama alternate days 4. Makan salmon & avocado banyak2 5. Yg ni saya ikhtiar saja - bila jumpa haiwan & baby kecik saya bisik dgn diorg “doakan saya dapat baby ya” Semoga sis dikurniakan zuriat & dipermudah urusan ya. Doakan saya & baby juga 🥰 terima kasih

maybe bley jmpe obgyn utk bincg lebih lnjut.. telur matang ke x, fallopian tube block ke x.. mcm2 bley check.. klu semua tu xde masalah, maknanya blum masanye lg..