9 Các câu trả lời

In shaa Allah normal.. anak saya pon awal2 lahir kuat sangat meneran sampai nampak urat kat kening & merah2 kulit. bagitahu dr sebab risau baby nampak sakit & x selesa. dr kata tu normal sebab baby dalam proses belajar buang air. lama2 bila baby dah pandai dy tak meneran sampai merah2. anak saya masuk 2 bulan dah kurang sikit meneran.

Sama2 sis 🌹

sama anak saya pn mcm tu dulu, sampai muntah susu and keluar susu ikut hidung menerannya. risau sangat masa tu sampai bawak jumpa paed. Dr kata tu normal sbb usus or sistem pencernaan baby belum matang. akan improve sendiri dalam 3-4 bulan. skrg anak dh 3 bulan, dah takde dah teran2 die tu.

no worries, kalau awak still risau, bawak je jumpa Dr untuk kepastian 😊

Normal anak saya mcm tu setiap kali sakit perut akan meneran sampai merah2 muka n menangis. Akan berkurang bila masuk umur 2 bulan baby lebih relax n boleh kawal dh cara membuang. Sakit perut pun tak terus menangis. Kalau dh tak tahan sgt je menangis tp jarang lah

Sama2 ❤️ in shaa Allah baby awak okay. unless awak rasa baby lain dari sebelum ni, consult dr asap ye . goodluck 👍🤲

Urut perut anak tu bentuk love,,anak buah sy dlu sembelit..adik sy urut perut ikut bentuk love,kentut dan berak lepas tu..

normal kot anak saya masa umur mcmtu pun asyik meneran sampai muka merah

VIP Member

obvious mcm sembelit. urut2 la perut dia sikit

Teran daging tu apa ??

Macam meneran, tah tahu nak explain camana haha

VIP Member

Normal je heheheh