34 Các câu trả lời

VIP Member

Lebih baik amalkan tandas cangkung sis, saya dah 38week (9bulan) still guna tandas cangkung 😅 sebab kalau nak mudah bersalin normal kena selalu buat senaman jalan itik & ketuk ketampi. So bila guna tandas cangkung tu salah satu alternatif jugak la 😊😊😊

Sy lebih selesa tandas duduk , sbb sa badan besar . Klau mencangkung lama2 kaki pandai cramp... tambah lagi klau dekat2 masuk 37w , kaki bengkak . Klau pki tandas cangkung makin bengkak kaki tu 😅😅 lagipun dah biasa pakai tandas duduk dari budak2 lagi...

Saya pun suka tandas cangkung..kalau terpaksa guna tandas duduk pun benda tu tak nak keluar..jenuh menonggek 🤣🤣 Sekarang ni perut kecil lagi ok laa..kalau dah besar nanti saya tak tau macam mana..😣

Yup. Tandas cangkung lbh byk kebaikkan. Part membuang air besar, lbh terbaik. Tekanan diusus menyebabkan pengeluaran yg baik.. 😂. Yg pasti, duduk ke cangkung hati2 dlm mengunakan tandas. Licin, tgelincir.

Xde ape. Dia selamat dlm rmh dia sendiri. Hehe. Klu dh sarat sgt, pakai tandas duduk ye sis. Takut x dpt balance badan bila nak bdiri dr mencangkung tu. Nnt step tgelincir. Kene hati2.. Tpksa biasakan diri tau klu dh sarat. Hehe

Cangkung lg elok sbb kita x mudah kena kuman2 yg bertempiaran dlm tnds duduk..sy klu ke shoping mall pegi tnds sanggup tunggu giliran tnds cangkung drpd msuk dlm tnds duduk😂😂😂

Tandas duduk. Tandas cangkung, rasa nk terkeluar baby 😂. Kdg tu perut and bwh rasa cramp. Sakit nya. Bila guna tandas duduk baru okay. Nasib kejap je. Tandas duduk tu kt kampung 😅

Sy pun lebih selesa cangkung dari duduk. Tapi sejak perut makin membesar ni sy dah tak boleh nak cangkung. Skrg sy byk pilih tandas duduk dari cangkung. Sy preggy 22w3d, anak 1st

Tndas duduk lg selesa tp bila dh selesai nk kna cangkung kt lantai jg utk istinjak.. Sma jerr, jd lbh kurang jer sbnarnya.. Cuma tndas duduk x penat kaki kot2 duk lma kn..😀

Kalau d rmh sndri sy guna tandas duduk. Tpi klau kat rmh org lain atau d tandas awam dan tandas klinik sy lebih pilih utk guna tandas cangkung.😂.

Sya byk ke tndas mncangkung masa hujung2 pregnant.. Baby takkan terkepit.. jgn risau.. krg melahirkan normal ibarat mncangkung tp baring 😅 tk beza sgt

Câu hỏi liên quan