32 Các câu trả lời

Sy pon mula2 dulu pon alhan terok.. Mmg terbaring jer.. Tp sbb kne kje, gagahkn diri jgk laaa.. Da berthun kje xpena sy mntak mc.. Tp time alhn terok tu kerap jgk laaa mc... Jgn d lyn org y mcm tu sis.. Bdn kt, kt y rse perit dia mcmner.. Kuat kn smngt ok🙂

Sy skrg 7 weeks 4 days pon alahan jugak. Try juga nk positifkan diri tp mmg tak dpt. Abaikan jer mulut puaka tu. Badan kita sis. Kita yg rasa bknnya org luar. Keep fighting and ignore jer macik2 bawang. Don’t be stress lets enjoy our pregnancy🥰

Dorang tak rasa mcm mana alahan muntah2 ni, awal trimester 1 saya teruk jgk smpai lembik badan. Punyalah susah hati waktu tu sbb risaukan baby, last2 masuk 16 weeks alhamdulillah alahan tu hilang 🤲🏻❤️

lain org lain badannya lain antibodi nya juga..terpulang la PD sis UTK yg terbaik..kekalkan menjaga stamina kekuatan dan semoga lebih tabah hadapi dugaan n cabaran semasa hamil..🤲👍👌💪😘

ikut pgalamaan sye layan je dulu lg2 awal trimester ni. dlu Sye Cbe lawan utk lyn alahan ni pastu gugur. rasa kecewa sgt. awal2 mgandung enjoy je rasa alahan ini. sbb janin baru nak lekat.

Saya dulu pun org ckp mcm tu.. Jgn layan.. Saya jwb je, yg mengandung tu saya bkn dia.. Bkn semua org sama alahan.. Saya 2 kali pengsan kt tmpt kerja bknnya dibuat2.. mmg lemah badann

abaikn je yg ckp jgn layan alahan tu...kita yg bawak diri kita bukn depa,yg nk muntah kita,yg nk pening kita,yg nk sakit kita bukn depa....rezeki masing2 la ikut ketahanan badan..

sama lah,org kata jgn layan.Saya tak boleh bau dapur,tapi saya gagahkan lah jugak ke dapur walaupun mmg dah tak larat . Mindset kita kena kuat sis,insha allah dipermudahkan.

abes klu dh pening² mual sumer xkn nk disuruh buat itu ini jgk? yg ckp tu pn xpkai otak.. abaikn jer lah org yg ckp cmtu sis.. lain org lain alahan, lain anak lain alahan..

yg x kena alahan dia x thu mcm mne perit rasa alahan..rasa nk mkn mcm2 tp bila mkn muntah..seksanya.Alhamdullilah da msuk 15 week ni ok sikit da .cuma ns je x boleh mkn LG.

Câu hỏi liên quan