5 Các câu trả lời

Saya ank kedua dulu 34weeks....leaking.. Kena admit dan induce utk bgi bersalin... Jln xnak buka walau dah 3kali induce ubat, So kena ceasar.... baby ok, cuma premature dan prolonge jaundice...berat pun 1.9kg je...kna stay 1 minggu dlm incubator... Skrg Alhamdulillah dah 6 thn....membesar dgn sihat..

Saya anak sulong 33w leaking(ketuban bocor) so kna bedrest kat hospital..then 34w da sakit,doctor cek bukaan da 5 cm..so i deliver 2jam lps doctor cek, baby boy 2.8kg (baby agak besar utk 34w)tp semua ok..xkena duduk nicu..cuma prolonge jaundice 27hari..

Kna g hospital lps keluar air tu..masa saya keluar sikit2 tapi bila dr baring pgn duduk bole rasa la dia keluar..dr dduk nk bdiri pn rasa keluar..tp sikit2. So pg hospital doc cek dia masukkan speculum tu then dia suruh batuk sikit dia nmpak la air keluar..so confirm leaking trus kna masuk wad, dan xdbenarkan bangun dari katil..kncing pn dalam tpt tadah tu buang air besar je kna bjalan sikit..and cucuk dexa.so rest je la tp kita nak solat semua mmg kna bgn..so bila air da makjn kurang baby da pressure tu yg smggu lps tu keluar tanda lendir+darah sekali ngan sakit contraction..

Sy bersalin 30w Alhamdulillah normal,tp duk hospital 2bln Sbb berat baby 1.4kg jer😢 Tp skrg dh umur 2th lbh alhamdulillah aktif sgt😃

VIP Member

Kelahiran Pramatang agaknya..

VIP Member

Awl sgt tu. 36w plg awl

Rsau sy momss.. sy 31w jg skrg tp ada sdh tnda2.. tkt sy mcm kes kaka sy yg bru 30w kna msk wad sdh sbb mw brnak tp kna bg ubat tuk thn brsalin la..

Câu hỏi liên quan