75 Các câu trả lời

Anak pertama dulu saya takpernah alami morning sickness. sampai beranak takde alahan apa2, setakat muntah hidu ikan mentah, itu je. lepastu buat kerja macam biasa, anak pertama lelaki. sekarang mengandung anak kedua, morning sickness saya trimester pertama sangat teruk sampai saya taklalu nak angkat, baring & tido baru saya okay. sebulan jugak taklalu nak makan nasi. makan biskut je, itupun muntah balik. sekrang dh trimester ketiga. sudah scan, babyboy lagi 😂

minggu ke 5 saya start alah sampai tak boleh bangun pening je..tapi darah tinggi x de...muntah...masuk makanan muntah balik....tiap tiap pagi wajib muntah...sampai la minggu 22..dah ok dah..x muntah. .cuma tekak tak dapat terima kari🤣🤣..lapar kari ikan🤣🤣tapi bila makan mesti muntah balik..makanan berlemak dan berminyak memang x boleh masuk tekak ni...selalu makan makanan yg kampung...ikan bakar..cicah air asammm sayur goreng...nikmat betul

Lain ank lain rasa, ank first apa semua makan, semua akn keluar balik termasuk air.. Hingga penah muntah hijau..😫 Ank no 2 terasa sgt hilang nikmat mkn, tak bernafsu nk mkn😓... Tp ank no 3, mmg steady.. Walau pun muntah2.. Mkn tetap mkn😁😁 #Mommyank3

start morning sickness dr 8w sampai 16w..tp jenis muntah loya belah petang..start 5 6 ptg dh xblh nk telan pape,blh mkn tp mesti muntah balik..lg 1 alahan air liur paling xsuke..keje nk meludah je, xboleh nak telan air liur sendiri..pengalaman yg xboleh dilupakan

ank pertama suami yg morning sickness tp smgu je lah..sy cuma xde slera nk mkn..2nd pregy dr kndgn 9weeks mmg mabuk n xtentu masa mmg akn muntah sampai kdngn 4bln pastu ok alhamdulillah cuma seskli je akn muntah2..

minggu ke 5 Dan sampai bersalin ,, makan semua Tak Ada selera ..susu, buah , dgn kurma je boleh lagi ..sedih je bila jumpa ibu mengandung lain cakap pada Kita mereka okey je tiada pape alahan, makan pun selera hmm

terima kasih sis @Amirah Yazeli sgt membantu bg semangat tqsm 🌹🌹🌹

Saya bersyukur , sepanjangg preggy anak sulungg takpernahh alami alahan apa apa sekalipun . And now my son's almostt 9month 15days was born today alhamdulillah 🤲

aaaminnn in sya allah... awak pun sma moga sihat dunia akhirat n bhgia dgn fmly..🥰🥰

Start 4 minggu till 8 minggu msih morning sickness smpai nk baring sblh suami pon rasa tk selesa sbb mcm2 bau ade pdhl suami dh pkai perfume 🥴🥴🥵

VIP Member

ank pertama dr mula tau pregnant smpai bersalin alahan..xleh mkn nasi, xleh bau nasi tgh masak. anak ke2 dr mnggu ke 10 smpai mnggu 30, mkn je muntah

VIP Member

saya anak yang lepas dua x rasa.. anak yang ni baru rasa😩😩😩😭😩😭😩🤞 seyes la... emmmm paling teruk jerawat banyak gila...

Câu hỏi liên quan