32 Các câu trả lời

VIP Member

Masa bsalin sblm ni...ahad tu blh g jenjalan psr mlm pastu g curve pusing2 semua...esok tu lps hntr ank g skolah lepak2 smbang dgn suami br rasa contraction kuat nk bsalin...sblm tu mmg rajin drive bwk ank2 jenjalan g tesco tanpa suami...sbb suami kje...naik trun tangga hari2 sbb ambik ank blk skolah smbil dkung yg last masa tu umur dlm 1y11m mcm tu😊😊 Sbnrnya bdn kita ni ikut mindset jgk kdg2... Sy tiap kali pregnant mmg xpernah kena bengkak kaki alhamdulillah🙌🙌

VIP Member

Hehe pergi la jalan sebanyak mungkin nanti dah ada newborn rindu nak jalan2. Saya pun tak bengkak kaki, bengkak seminggu je time 4 bulan pregnant tu pun sebab byk sgt air drip dari hospital sebab alahan saya teruk. Sehari sebelum bersalin dah ada tanda keluar cecair brown saya masih pergi mall jalan sorang2 walaupun dah sakit kaki. Aktif la bagus, sihat namanya. 🤗

Sy sampai 40week pun msh jln2, bawa ank p taman,p shopping..nak bersalin dah buka 10cm pun bjln lg p dwn bersalin,sbb ketuban sy blm pecah.Nurse pun terkejut sbb check d bilik penilaian da bukaan abis,tp dia tak suruh bersalin kat situ,nak juga kat dwn

Last pregnant sy mcm sis.. Esok nk lahir, harini p shopping lg.. Siap naik trun tangga.. Layan ank kt mall.. Kaki pn xbgkak.. Tp apa pun, semua tu normal ja.. Aslong xda sakit dalaman, anak aktif dan mommy rasa sihat..

Sy pregnant tak bengkak kaki, muka pun x sembab, everything normal je. Tp org pun keep persoalkan haha. Lg nk dekat due bykkan berjalan dan aktif! Salah satu cara nak bg cpt bukaan! Hehehe #based on pengalaman

sama la 😅 tu pun org nak pertikaikan 🤔

Sama la tu sis.time sy mengandung ank ke2 suka bejalan suka mengemas rmh..lps tu kaki tak bengkak...anak lahir langsung tda kuning...berank pn senang sampai jak hospital terus keluar ☺☺

X semua ibu preggy akan bengkak kaki, setiap org x sama, nurse pelik 😅 Dah dekat due sgt2 bagus aktif bergerak sis, bg baby turun ke laluan. Semoga dipermudahkan urusan sis ya 😍

Semoga dipermudahkan ye mommy.. Bagus lah kalau tak bengkak. Kalau ada bengkak..tu kadang simptom2 darah tinggi .. Tak bagus juga lah mommy.. Mintak dijauhkan.

Super Mum

Sye slmy brslin ary khmis 38w1d. .sme jgk ngan awk kaki x bngkak. .heheh .nk buat mcm mbe da mmg kaki x bngkak. .alhamdulillah..😍🥰. .take care mommy

Saya pun dh 38minggu 4hari.. masih aktif dpt bawak motor lagi, org cakap kuat berjalan bagus.. memudahkan bersalin nanti 😬