17 Các câu trả lời

Cuba jalan2 kaki ke sis.. petang2. Sy pun pernah jgak naik berat badan mendadak. Dari 43 naik 45. Terus nurse suruh check bp selang sehari. Dia x marah pun cuma pesan jaga makan. Skrg berat 53 turun plk 😅. Nurse plk yg risau knpa turun. Sebab selera makan da makin kurang. Hujung2 dah nk bsalin makin kurang plk selera makan.

Banyakkan minum air masak, makan buah, kurangkan nasi lebihkan lauk terutamanya sayur. Jangan makan makanan manis, ice cream, air sejuk. Jangan minum caffeine. Tapi tuh lahh, saya langgar jea semua. Haha 🤣 Nasib berat badan naik 2kg jea since booking until 23w ni. Tapi air masak saya minum 2liter sehari.

VIP Member

Sy pernh berat naik dlm 2kg..kena amik bp dlm seminggu tu.. Sy kurangkan nasi..lebihkan sayur dgn lauk..lepastu..kurangkan mkn nugget,makanan yg bergoreng sgt.. Alhamdulilah..berat ok..xnaik byk sgt tiap2 bulan tu..😁..yg penting mkn..cuma kita control la

Nurse ajar kurangkan makan nasi banyak makan sayur .makan suku2 separuh Sya ikut diet tu sebab kena gdm juga. Sya ikut cara makan nurse ajar 3hari turun 1 kg. Kurangkan makan goreng2 dan manis2 juga, banyak minum air masak

Ok ke kalu berat bdan turun? Kan dia ade pkiraan nya... 20w keatas kene naik 0.5kg seminggu

Booking weight brp? Skrg dah 6 bulan dah brp kg? Saya pun jumaat ni ada check up pun 6 bulan jugak, takut jugak kena marah sbb haritu baru 5 bulan pun nurse dah tegur kata berat laju naik

Sy naik mendadak 3kg, kebetulan lps tu cukup time minum air gula. Alhamdulillah ok, tp lps tu xnaik dah. Mcm sy sbb masa tu baru nk selera mkn, sblm tu berat tak naik pun.

Ye... Sy 5buln prengnt bert dah 56....sy rendh orngnya..... Doc kata lau naik 2kg tkpe.. Tp rsa bdn bert nk jln gan bwak bby kn.. Bby plk semngt.. Dia buat sy kuat mkn

laaa..naik pon kna mrh ke?? ai brat bdn asyik turun pon kna mrh stiap kli g check.. ai bru tau klau naik brat mndadak pon kna mrh..pening gn depa ni..sabo jelah sis oii...

Naik tu biar 500g je sis. .lau naik mendadak ty kne mnom air gula. .huhu. .saya pun slalu kne bising stiap kli check up. .naik salah turun pun salah. .depa nak mentain berat bdan nye. .lagi2 mcm sy ada gdm. .lagi lah kne pntau berat bdan. .😓

Sya sblm mengadung je bert terlebih,bila mengandung kne mrh dgn doktor obesiti ktanye,tpi die x nmpk brt sya dh trun 2kilo kdungan bru msuk 8 week

Sy stiap bulan naik 4kg, total 17kg dr first pregnnt. Nurse mmg bising, tpi since xda sgkut gdm n bp hb okay, nurse sruh kwal pemakann shj.

Yeke sis, risau pula sy. Skrg sy 33weeks, dr scan 2.12kg. Sis dlu berapa bby mse 33weeks, klu ingt? Hee

Câu hỏi liên quan