8 Các câu trả lời

Sama cam saya.Tapi tu semua normal,tu di panggil braxton hicks,kontraksi palsu.saya skrg pun dah 34 week 4 day,due sama 28/02/24,dah siap buat persediaan bag ke hospital,sebab baby akan keluar awal dari due.So mommy jgn risau yer kalau dia kadang mengeras dan rasa ngilu kat bawah tu.Selagi takde blood show or leaking.Tu normal.Kontraksi real memang tido tak lena nak buat apa pun tak kena sebab sakit dia kerap dalam 5 minit camtu.Ni kena pantaulah tanda tanda dia.Dan pantau pergerakkan baby.

Samalah saya camtu juga dah tanya doktor,normal sebab baby dah membesar

Saya kalau dia time mengeras dan menekan tu.Saya try usap lembut lembut dan bercakap dengan baby.Dan soal bawah tu start dari 7 bulan lagi selalu ngilu bawah kelengkang,berjalan pun cepat mengah.Nak berdiri dan bangun dari baring lagilah payah,kadang nangis juga sebab ngilu sgt.So now saya buat biasa jer tahan,sebab kata doktor baby dah membesar so dia menekan abdomen dlman kita.

Sama satu lagi kerap ke toilet,hahaha,letih keluar masuk toilet,baru jer berapa saat kencing,nak kencing lagi😌😮‍💨

sis cuba baring mengiring kiri atau kanan. kalau tak sakit itu cuma false contraction. ataupun kalau tak boleh berbaring cuba search dekat tiktok cara bernafas ketika contraction. sebab menjadi dengan saya. saya dr 30weeks dia dh start mengeras tp bila baring atau buat teknik kawalan pernafasan tu memang membantu sangat plus berguna untuk bersalin nanti. saya due pertengahan feb

ya btl jg sis..td saya bawa baring mengiring ke kiri..berkesan jg..saya memang selalu mengiring ke kiri klu berbaring

Saya 32 weeks dah start rasa ni. Kalau sakit sgt rehat dulu baring. Kalau setiap sejam tk berenti gi hospital. Dh boleh siap barang

TapFluencer

Kekerapan perut mengeras selang berapa minit tu? Jika selang 5 minit, terus ke PAC untuk pemeriksaan.

Kalau perut mengeras selang 5 minit tapi dia tak rasa sakit, cuma mengeras rasa macam nk meletup saja. Still kena pergi check ke? Atau itu braxton hicks?

sama due kita🥰rasa pn sma kerap mgeras+sakit kat bawah..selalu bcakap ngn baby,pjuk dia

saya pula asyik berak,kencing je🙂takut pula..dh la elective ceaser awal bulan 2 nnti

sama la sis tarik bersalin kita keadaan pun sama kerap sakit🥴

Câu hỏi liên quan