19 Các câu trả lời

Sis amalkan makanan seimbang dan gaya hidup sihat. Bersenam sangat perlu. Urutan pun perlu untuk aliran darah. Akupuntur pun sama. Makanan yg tinggi karbohidrat n gula tolong elakkan. Makan buah n sayuran yang campur2 warna. Tapi paling penting sis kena buat check up bersama suami. Kalau dah check dan takde ape isu.. teruskan gaya hidup sihat dan alert waktu subur. Elak ambil supplement untuk hamil dan jamu sebagainye. Doktor memang larang pun. Semoga memperoleh zuriat yang soleh.. very soon. InshaAllah.

Terima kasih sis ♥️

Saya pergi berurut naikkan peranakan, dan urut buang angin dalam badan. Masa mngurut tu tok bidan bg tip lepas suami lepas dalam amik kain atau tisu letak dekat lubang kita tu utk kasi air mani tu tk keluar. Dan suruh suami amik bantal letak bawah paha supaya posisi tinggi sikit senang air masuk. Lepastu jgn angkat berat langsung. In sya Allah sy pergi dua kali urut dan buat tip tu sy mengandung. Skrg dah 20weeks alhamdulillah. Cuba la sis.

Terima kasih sis ♥️... Semoga sis n kandungan selamat... Amin ya Allah...

Boleh cuba cara sy.. Cari tukang urut kampung atau mak bidan.. Minta dia urut 1 badan n naikkan peranakkan.. Lepas siap berurut mlm tu terus bersama.. Insyaallah jika rezekiNya.. Tp lepas tu sis dilarang sama sekali angkat benda2 berat walaupon beras 5kg.. 🤭 Urut badan n naikkan peranakkan ni bagus sbb dia melancarkan aliran darah dlm badan kita.. Sis boleh google tgk kebaikkannya

Mcm sy lepas abes period terus pi berurut.. Suami smoking x.. Jika smoking mtk dia tukaq kepada pod atau vape.. Narkotin dlm rokok mbuat sperma mati..

Saya PCOS fighter, 7 tahun ttc. Sekarang saya baru hamil 9minggu. Start tahun lepas saya amalkan gaya hidup sihat, saya cut gula, makanan bergula, makanan tinggi garam, saya dapatkan bmi ideal, lepastu rajin jogging, at least seminggu sekali. Lepastu monitor waktu subur, bersama sekitar waktu tu. InshaAllah saya doakan semoga ada rezeki sis

Yeke sis... Emm semoga sis n kandungan sis selamat... Amin ya Allah... Terima kasih sis ♥️

Berdoa.. Sedekah.. Saya berurut.. Cek kesuburan.. Cek rahim.. Berubat perubatan islam.. Mkn vitamin.. Asid folic.. Last sekali saya amalkan teh rooibos.. Alhamdulillah.. 10tahun menunggu.. Skang 33w.. Semoga dipermudahkan jg utk sis mengandung.. Aamiin..

Aamiin..

Selalu fkir positif.. mntk org lain mcm kluarga atau kwn2 doakn spaya dpt rezeki ank.. rjin2 brsdekah @ bg haiwan liar mcm kucing mkn, niat sdekah dn mntk dmurahkn rezeki utk Ada ank.. insyallah akn ada nt

Baik terima kasih sis ♥️... Saya pun bela kucing ...

Sis cuba bkk youtube tgk tips dri syafiqah aina saya ikot dripada situ alhamdulilah diberi rezeki . Selain dripada jaga pemakanan waktu kesuburan kita kene jgk kadang2 tukar cara doa kita

Yeke sis... Baik terima kasih sis...

VIP Member

Amalkan makanan seimbang ...ikut pyramid makanan...minum bnyak air..kurangkan minum air ber soda...plg penting dapatkan berat ideal sblm merancang utk dptkan baby...dan paling penting DOA.

Baik terima kasih sis ♥️

Mommy SERIOUSLY nak bantu sahabat yang nak ikhtiarhamil .. Tapi dengan izinnya dan Asbab juga ea.. Nak tahu wassap mommy.. www.wassap.my/60135168189/IKHTIARHAMIL

Saya selalu check guna OPK. Lepas tu saya pergi cuba berurut kesuburan. Alhamdulillah lepas berurut lekat pulak. Rezeki Allah bagi setelah hampir setahun kahwin ❤️

Terima kasih sis... Tahniah... Semoga kandungan sis n sis selamat... Amin ya Allah...

Câu hỏi liên quan