26 Các câu trả lời

TapFluencer

Time sy nak seluk prtama kali ank sulung bukaan 2cm sbb contraction dpt doktor lelaki cina x malu sgt even dia seluk kasar btl huhu..kali kedua seluk 2cm dpt doktor prmpuan melayu gentle je tp kena blk rmh sbb wad penuh..kali ketiga seluk 4cm dan contraction sakit btl2 10/10 nagis2 sy tahan sakit kena tahan wad..ni pregnant kedua dpt scan perut doktor lelaki melayu muda adoi dah malu kat situ 😮‍💨 sy cite kat suami nasib dia ok x jeles..dia siap ckp lgi lato2 doktor keras la tu 😅

Suami sy marah sy sbb xminta doktor pmpn..membebel2 dari haritu scan(30/12) sampai skrg sbut klinik dia xpuas hati..asik pesan minta doktor pmpn..adududu..kita ni letak je buku..nurse yg masuk bagi doktor..mana kita tau dia nak bagi doktor laki pmpn..dktor bukan nak layan kita je..hahaha..sy pn mmg la malu doktor laki yg scan..tp apo boleh buat..😂nak explain kat suami pn xtau laa cmne..xnk phm2..dia kata kita menjawab plk..😅

Huhuhu saya bgtau suami saya yg kalau nk doc perempuan kt sepital kerajaan ni mmg susah sikit. Sbb kita kene tgk schedule bertugas tu kdg time doc lelaki. Kalau nk doc perempuan dan mesra aurat bole pergi swasta. Tp suami saya xmampu. Jd dia redha aja dan xbising lah. Alhamdulillah masa bersalin anak pertama kt HKL. Saya dpt doc perempuan. Tkde doc lelaki pun yg cek bhgn bawah ni. Hanya cucuk jarum je doc lelaki. Cek bukaan semua doc perempuan. Harapnya anak kedua ni ni cm dpt rezeki doc perempuan.

VIP Member

sy masuk wad baru ni sbb denggi..masa kt kecemasan,doktor laki yg brtugas...amik darah, tny keputihan, amik sample keputihan, scan perut,..malu, x selesa semua ada...wlpn ade student pmpuan mase doktor tu tgh check,tp tetap segan. pelik jugak nape x bg suami ade time dorg tgh check sume tu..sedangkan tu suami,bukannye org lain..herm..pkir darurat je la, nk brsalin nanti xtau la dpt doktor laki ke pmpuan..

VIP Member

Hahaha fhm sgt..dlu complication asik ulg alik hosp. Smpai kne msuk kamera dr bwh pun doc laki yg buat..pastu de mslah keputihan pn doc laki yg ambil sample. Nk beranak pn doc laki yg cek laluan..memula segan..lelame mcm buat x nmpk je muke doc tu..haha..alhamdulillah mse dlm labor room even hosp serdang, tp semua doc n nurse pmpuan mlayu..

Saya dr mula scan dpt doc lelaki. Pertama kali rasa malu dan segan wlaupun ditemani nurse dkt kkia. Lepas tu redha ja la. Lg pun doc saya tu professional. Takde nya muka mcm miang. Doc saya tu org cina,lembut bila bercakap. Masa bersalin yg urus saya staff nurse yg pakai baju biru dan 2 org nurse. Lega sikit masa tu

Sy masa kt LR pn doc laki...nk buat mcm mana...sblm doc laki smpai doc pompuan cek...pendapat sy doc laki layan sakit kte tu lebih lembut dr doc pompuan...masa cek up bole req kat nurse nak doc pompuan..sblm dorg hanta buku ke bilik doc tu..kalau ada doc pompuan mgkn bole je dorg bg...

Sy masa bersalin anak first dulu yg check bukaan doc lelaki. Mula2 malu jugak tp xcukup doc perempuan nk buat mcm mana. Diorang pon profesional, mintak izin nk pgg perut n nk seluk. So hilang lah sikit rasa malu tu. Anak kedua ni nanti xtau lah hehe

Hm penah dh sekali ke 2 kali . Masa tu klw tahu doktor laki yg scan dh lma ajak suami masok . 💆 Lpas scan .keluar² jmpa suami trus ckap knapa xmsok . doktor laki yg scan td . Hmm . Dan suami pn . Nk buat mcm mna . Dh xthu . 😌

Alhamdulillah. Beranak anak first dr awal check bukaan sehingga bersalin nurse n doc perempuan yg handle. Dgn pompuan pon rasa segan.. Apatah laki kannn. Next preggy hopefully dpt sama laa mcm first bby. 😇

Saya dari start pregnant Smpai dlm LR rasa byk doc lelaki berbanding perempuan. Masa bersalin pun sorang je nurse and sorang doctor lelaki yg sambut baby. Pasrah jela yg penting ibu dgn baby selamat.

Câu hỏi liên quan