45 Các câu trả lời

banyakkan makan sayuran berwarna hijau.. kerang,daging, ikan bilis goreng buat ratah2.. lepastu minum air buah.. mkn buah jambu,delima.. amalkan vit c..sbb vit c cepat serap zat2 dari makanan yang kita makan..ubat dari kk jangan pernah skip.. kurangkan makan telur.. sebab die menghalang penyerapan zat2 yang kite dah makan..

Kalau sy makan memang dah mcm2, semua pun membantu.. sayur bayam,hati ayam,buah tembikai,epal,buah oren dll.. ubat tukar dari iron tablet ke zincofer.. tapi bila makan jambu batu,wow naik hb😍 sedap la jambu batu cmpur serbuk putih manis tu. Ubat pun ngam dgn sy👍👍🤗

Saya pun hb rendah juga tapi after consume bff birdnest every morning hb terus cun. Saya selalu juga skip ubat doc bagi sbb kadang kadang mesti muntah. Kalau nak beli bff birdnest boleh pm saya 😘 bagus untuk heartbeat baby juga. Saya dah 24weeks.

Ada you 😊

Saya dulu hb truk sgt.. 9.8, n doktor target hb sy 11.0 sblum sy bersalin.. Smua makanan untuk tmbah darah sy makn.. Tp msih x naik.. Last skali sy mnum susu monegojes.. Alhamdulillah.. Hb sy naikdn sy truskan smpai la bersalin.. Anak kluar pun ptih

Momegojes.. Sory

Saya dlu mcm2 doc bagi ubat xdak yg bkesan. Smpai tahap kena drip lah. Last2 beli sangobion plus mkn bayam n kerang. Dari 9 naik 11 dalam masa sminggu. Alhmdulillah. Ikut badan masing2. Apa2 pun kena bersederhana k. Gud luck

Try ni. Kapsul minyak kelapa dara. Mmg berkesan utk sy. Sblum makan pil ni, hb sy asyik turun. N hampir² nak cecah 9. Tp bila makan pil ni, hb maintain 12. Anak keluar rambut lebat n bersih. Boleh beli di shopee

Dari awal mengandung dah blh makan sis.

Saya suka coffee sangat sangat tapi buatkan hb saya low sampai nurse bebel. Tapi kena pandai plan, rasa nak dekat dengan hari jmpa nurse, kenalah makan jambu batu banyak banyak, daging, horlicks, kerang, hati 😂

Seminggu sebelum check up, 2 kali I makan pedal ayam je 😂 Sedap apa 😌 1st check HB 12, 2nd check up HB 13 alhamdulillah ❤️ Depends laa, kerang pun boleh, hati ayam pun boleh.

VIP Member

Saya amalkan susu HL & jambu batu 😊 alhamdulilah HB okay .. kalau nurse ada bagi obimin/zincofer kena makan .. tu naikkan darah kita .. darah kita tak kan turun ..

Mcm sy, mkn ubat tu ikt waktu. 30minit sblm sarapan pagi. Pantang minum kaffein n teh sume. Alhamdulillah bln ni naik hb. Wlupn ats pagar lg bacaan tp naik la jgk.

Câu hỏi liên quan