60 Các câu trả lời

saya setahun kawin baru pregnant. saya memang tak rancang nak anak awal. kalau boleh memang nak berdua dulu dgn suami utk setahun. Saya tak plan pun tapi kalau ada rezeki dpt awal, saya terima je tapi alhamdulillah Allah bagi ikut apa yg saya nak. Sepanjang setahun tu ada la mulut2 yg tanya bila nak dpt anak tapi saya tak layan. Biarlah manusia ni memang takkan puas hati. Sabar je la. Ada org ttc bertahun2 lagi kesian. semua ni atas rezeki kan. Mulut org susah nak ditutup.

saya pun lepas 6 bulan kahwin baru pregnant. sebab kami merancang, nak bercinta sakan dulu before ada anak hahaha. ikutkan nak ada anak lepas setahun, tapi rase pressure pulak bila orang sekeliling yang kahwin lepas saya ni semua mengandung terus. family pulak asyik tanya sebab takut kitorang susah lekat lah ape lah padahal kitorang yang belum mencuba. disebabkan tak tahan pressure, maka mengandunglah saya sekarang nak masuk 7w hahahaha but still happy alhamdulillah

Sy dah setahun kawin masih sambut 1st anniversary tanpa anak. Hehe.. Nak enjoy berdua dulu. Alhamdulillah org sekeliling tkde tanya2 bila nk pregnant. Pernah org tanya pun ‘planning ke?’ So sy dgn santai jawab ya 😆 mls nk lebih2 share walaupun tak planning sgt pun. Sbb taknak org mkin byk tanya haha.. Sy dari awal kawin mmg dah niat berdoa diberikan anak pada waktu yg sesuai dan dalam keadaan kami suami isteri ready fizikal, mental, financial.

Sama lah saya orang asyik tanya jee dah ada ke blom . Smpai ada yang cakap ntah ii kau ni sama macam mak kau . Sbb saya ni anak angkat n mak angkat saya ni dia keguguran , bayi hilang dalam kandungan . Then orng tu nak sama kan saya dengan mak angkat saya . Lagi pon mak angkat saya bukan nya tak pernah mengandung pernah je . Sakit betul hati time tu . N then 10 bulan kawen Alhamdulillah rezeki saya dan suami . Baru terdiam masing ii 😤😁

VIP Member

Saya da nak masuk 2 tahun kawen, bru ni dpt rezeki pregnant sis. Mmg setiap kali jumpa org, smue dok usap perut tnye da ade isi belum. Walaupn perut sy kempis tetap jugak org bwat gitu. Tp sy fikir positif, stiap yg tnye tu mungkin doa drpd mereka. Jgn rasa rimas or stress ke kecik hati ke sedih bile org tnye mcm tu. Anggap org mendoa kan kite. Insha allah nti ade rezeki. Stay chill, take time bermesra dgn husband. Enjoy je ye 🫰🏻🥰

TapFluencer

sepupu sya dh setahun lbih kawin tp blum ada rezeki lg dia pun kdang² stress bila org dok tnya dia bila nk ada isi kesian tngok dia tp nk wat cam na rezeki tu kan dtg dr Allah SWT...sama jgk dgn 2 org biras sya dh kawin bertahun dh tp blum ada rezeki nk ada anak..sya doakan smoga smua yg msih menanti ada la rezeki tu nnti so jgn stress sis...enjoy dlu brdua ada rezeki nnti insha'Allah aminn...smoga dipermudahkan ya sis🥰

sy 5 tahun sis, tahun ni baru mengandung alhamdulillah, org awal kawin ni mmg badan naik sbb bahagia kannn 😍 bila org tegur mcm tu ckp amin, inshaallah kalau ada rezeki awal inshaallah, biasa setahun awal kawin mmg org selalu tanya inshaallah tu semua doa2 dr dorg, enjoy dating nanti kan dh ada anak susah nak dating hihi sy selalu doa kat allah bagi masa yang tepat semoga dipermudahkan segala urusan sis 😘

btw jangan lupa pg je kat fb cari sample percuma pampers dn sebagainya isi je nanti dorg hantar

saya 10 tahun baru ada rezeki pregnant sis,mmg mulut org ni suka sangat bercakap,kena cakap gemuk sangat tulah tak pregnant,suami pun kena juga sampai nangis dia,tapi lama2 sis akan lali juga cakap2 org tu masuk telinga kanan keluar telinga kiri,klu sis berani sis sound je balik,rezeki anak ni bukan boleh main order bila2 masa kita nak,abaikan saja tau,jgn stress nti sis yg tambah sakit

TapFluencer

awal lagi tu sis. sementara berdua ni enjoy je la dating, jalan2, travel sama2. nanti dah ada baby, kena fokus kt baby. org tanya, jawap je belum ada rezeki. tolong doakan. ramai je kt sini ttc sampai belas2 tahun. yg penting kita bahagia, jaga kesihatan luar dlm & usaha yg terbaik. moga dipermudahkan ya sis☺️

Saya ttc 1 tahun 8 bulan. Letih sgt sgt kdg kdg tiap tiap bulan mencuba. Lepastu sy try baca al fatihah 41 kali lepas maghrib lepastu niatkan hajat dlm hati nak zuriat yg sihat dan baik. Alhamdulillah cycle lepastu sy pregnant. Insha Allah kalau ada sesiapa nak cuba. Yang penting kita yakin kita minta pada yg maha kuasa, tiada apa yg mustahil bagi NYA. Usaha dan tawakkal ☺️

Câu hỏi liên quan