39 Các câu trả lời

Hi semua. Saya baru first dose Pfizer. Saya share shj ilmu. Doktor yg merawat inform tentang vaksin Pfizer ni dah ada data klinikal, jadi selamat utk ibu pregnant dan menyusu berbanding vaksin lain. Sbb itu mostly ibu pregnant akan diberi Pfizer. Pfizer setelusnya sedikit istimewa berbanding lain kerana dpt hasilkan antibodi utk baby menyusu dan juga dalam kandungan. Insha Allah. Kita hanya ikhtiar, Selebihnya Allah Maha Tahuu. Semoga selamat semuanyaa ❤️🤲

Doktor hanya explain utk saya tentang Pfizer. Sbb saya ni kira kategori lambat divaksin.. As mentioned di KKM information, semua vaksin sama shj. Jika Puan ingin tahu lebih, boleh consult nanti dengan doktor yang merawat Puan.. InshaAllah semua vaksin sama shj. Kita hanya ikhtiar, selebihnya kita berserah. 🤲☺️

6mmgu dose petama pfizer..8mggu dose kedua..dose ptama ambil tk tahu prengnant dmm trus..dose kedua pon sma dmm tk bgun tp esok tu ok..tp mmg dh ckp prengnant msa cucuk ttp kena cucuk jugk wlpon awai kandungan

saya first dose makan panadol siap2, tangan lenguh letak minyak.. esok dah ok.. second dose harini, pening Dan letih.. nak makan panadol dah habis pulak.. harap X demam la esok. tapi tangan sedikit lenguh..

Saya dah 2 dos lengkap pzifer. Effect vaksin berbeza tiap individu. Mcm saya first dos letih je lepas vaksin. Dos kedua alhamdulilah tiada Apa effect. Lenguh kt tempat suntik je. Alhamdulilah.

sya dh full vaccinated pfizer. dan alhamdullilah... selepas itu saya dh dpt tahu. sya pregnant 3 week. dapat lepas jgk vaksin. sebelum allah beri rezeki ank. first pregnancy ❤️❤️❤️❤️

Effect bergantung kpd body ssorg. Jika ada history alergi vaksin/ubat boleh tanya pendapat doktor. Mungkin akan diberi vaksin yg lebih sesuai. Nanti nurse daftarkan utk cucuk vaksin.

Saya baru 1 dos Pfizer, demam on of selama sebulan, hidung tersumbat. Tak dapat amik 2nd dose sbb Masa tu tgh demam. bila dah sihat dari demam kene gegata macam eczema sampai sekarang.

AEFI, Boleh jadi elergik dgn ubat. Puan cuba detox. buat bekam pun ok. amalkn pemakanan sihat. minum air secukupnya. minum madu,mkn kurma & habbatussauda. InshaAllah membantu utk proses pemulihan. setiap org tak sama.

Sy baru dpt dose kedua astrazeneca hari ni (11weeks3days) alhamdullilah semua ok cuma masalh dia lapar teruk jer. Dose pertama demam 2 hari time tu blom pregnant.

Saya dah lengkap dua dos. Dos pertama okay alhamdulillah. Dos kedua lepas sehari vaksin terus sakit kepala, gatal-gatal dan panas badan. Tapi tak sampai demam

sy dh 2 dose..dose pertama ok takdk rasa apa..dose kedua ja bengkak tempat cucuk..dmm tu pom sehri alhamdulillah takdak bnda2 yg terok lah