17 Các câu trả lời

saya overdue 40w 6d walaupun sepanjang preggy gila pergi backpack dgn suami berjalan merata last2 turun tanda hari ke-6 pergi pac 10 pagi check bukaan semua 1cm balik rumah dulu pkol 7mlm dh start contraction kuat pkol 1 pagi masuk wad sebab bukaan dh 3cm , rasa sakit dia makin lama makin berdenyut mcm senggugut cuma 10x ganda sakit dia , esoknya 9 pagi tolak masuk LB dh 5cm pkol 1.04 ptg baby keluar , air ketuban doktor yg pecahkan , masa dalam lb banyyakkan zikir nabi yunus jgn lupa istighfar byk2 mudah urusan dalam LB saya bersalin normal.

Saya tahan lagi sakit contraction x de epidural pun ok, tapi sakit jahit tu terangkat bontot dengan pakej mengantuk baran rasa tengok doktor 😂

40w5d.esk ye 6d patot ye serah diri.bgn pagi 5d tu nak subuh tgk² da ada tanda kuar darah + lendir. tapi x de rasa saket apa pun.kejut suami ajak pergi hsptl.daftar,doc cek jln baru 2cm.then doc decide masuk wad terus coz da lebih due & kene induce sbb air ketuban da sikit.then mlm tu kol 1am start contraction so layan jela sampai pg.btw 11 jam ye menahan sakit sampai x bole nak tido.pg tu patot ye kene induce tapi cek jln da 5cm.terus masuk lb.11.30am selamat bersalin sekali push je. Alhamdulillah.

Saya overdue seminggu, kalau takde tanda kena induce tarikh yg doktor bagi. Saya banyak berjalan dan kerap bersama suami. Turun tanda dua hri sebelum tarikh kena induce. Hari sepatutnya induce saya bersalin. Mula sakit contraction pukul 12 pagi sampai ke 6 pagi, terus tolak masuk labour room sbb bukaan dah 6-7cm. Dalam masa setengah jam ke sejam gitu bukaan dah 8-9cm tunggu masa baby keluar. Alhamdullilah baby sihat, bersalin normal. Banyak berdoa dan selawat jika sudah turun tanda. Semoga dipermudahkan urusan ibu 🥰

Sama2. Semoga dipermudahkan urusan 🥰

anak ke3 saya overdue 40w2d, saya just minum jus nenas sehari sebiji, ambik jugak rasberry leaf tea... tp depends jugak...itu just ikhtiar saya...tak salah mencuba...masa anak 2 pun sama. kebetulan time tu sangkut GDM, so memang kena bersalin ikut edd. b4 serah diri tu saya amalkan benda yg sama...sebab risau sakit induce. alhamdulillah pagi b4 serah diri tu turun tanda darah ...just sharing. semoga dipermudahkan semuanya

sentiasa doa yg baik2.. overdue seminggu, takde tanda apa.. kena induce, mula2 masuk ubat kat bawah, bukaan 1cm dlm zohor mcm tu, tgh baring lepas masuk ubat tu kan nurse pantau jantung baby, tp jantung tak cun, terus kena tolak ke LR, dah prepare utk emergency czer kena cucuk, bila cek bukaan & kepala baby dh engaged, cancel czer, kena vacuum. besar jgk koyak, seminggu baby duduk nicu, & pastu kena follow up pakar

TapFluencer

sy bersalin normal kena induce drip sebab overdue, 40w 1d. start 9am sehingga 6.13pm sbb nak tunggu bukaan.layan sakit contraction,rasa cm d hujung nyawa.hampir anak kena vaccum sebab xde tenaga tapi usahakan juga nak teran.x nak anak kena vaccum.

sye kne serah diri masa tarikh edd and doctor tak bagi extend tarikh sbb suspect baby besar, last scan 3.6kg. mcm2 dh exercise sye buat tp baby still seronk dduk dlm perut taknak keluar 😂. bersalin 40w3d lps kena induce, baby keluar 3.93kg 🤣

Saya dulu masuk 37w. Hari2 cakap ngn baby. Keluarla cepat2 secara normal jagn bg Dr paksa sbb excited Sgt nk jmpe baby. Mmg kuat berjalan, kuat makan Macam2. Selagi dia xkluar slagi tu enjoy the pregnancy... Bnykkn berdoa. Kerap bersama suami..

Ank ke-3 over due 40 minggu 10hari . Hari yg kena serah diri contraction kuat, pujuk baby keluar cepat sebelum kena refer hospital besar . Hari tu jgk air ketuban pecah terus bersalin. Misi pun tak sempat nak buat persediaan apa2 time tu.

sy overdue seminggu . dh mcm² buat tetap xda tanda nk bersalin pun , last serah diri kena induce ubat tp bukaan takat 4 je last² e-czer sbb bby dh berak dlm tmbh pulak bru detect +ve gbs. huhu redho jelah

Câu hỏi liên quan